Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa autostrad
22.01.2013 06:20

UOKiK wejdzie na autostrady i skontroluje...

Protest koncernów paliwowych przeciwko warunkom dzierżawy MOP-ów, pokrzyżował plany rządowej agencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Koncernami, które zgodnie nie wystartowały w przetargach na 15 stacji paliw przy autostradach, zajmie się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. *

O sprawie pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Urząd sprawdzi, czy są podstawy do wszczęcia postępowania antymonopolowego. Gdyby udowodnił zmowę, firmom groziłyby kary sięgające 10 procent rocznych przychodów.

Orlen, Lotos, BP, Shell i Statoil solidarnie nie wzięły udziału w rozpisanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad konkursach na miejsca obsługi podróżnych. Protest przeciwko warunkom dzierżawy MOP-ów pokrzyżował plany rządowej agencji.

Z tego powodu opłaty dla aut osobowych na odcinkach autostrad A1 i A2 zostaną wprowadzone dopiero pod koniec 2014 roku, a na A4 - rok później.

Czytaj więcej w Money.pl
Premie za autostrady oddane przed czasem Wykonawca dostanie dodatkowe wynagrodzenie, jeśli budowa drogi zakończona będzie przed terminem i bez wad.
Przybędzie płatnych dróg. Zobacz, dla kogo Prawie 140 kilometrów w styczniu i ponad drugie tyle pod koniec marca. W 2013 roku w Polsce przybędzie dróg płatnych.
Tagi: budowa autostrad, mop, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz