Notowania

decyzje uokik
21.06.2011 06:42

UOKiK karze za SMS-owy konkurs

Spółka Mobile Formats musi zapłacić ponad 85 tysięcy złotych za wprowadzanie w błąd uczestników telewizyjnego konkursu sms-owego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aksoys/Dreamstime)

Karę nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za mylącą informację dotyczącą konkursu _ Serialowe kody wymień na nagrody _.

Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiK wyjaśnia, że organizatorzy konkursu zachęcali telewidzów do udziału w grze bezzasadnie powołując się na autorytet ministerstwa finansów.

Wątpliwości UOKiK-u wzbudziły też wysyłane uczestnikom gry informacje, że losowanie nagród odbywa się codziennie. Spółka Mobile Formats powiadamiała między innymi, że losowanie odbędzie się już za chwilę, jednak, jak ustalili kontrolerzy UOKiK-u, była to nieprawda.

Loteria _ Serialowe kody wymień na nagrody _ trwała od maja do listopada ubiegłego roku na podstawie zezwolenia dyrektora Izby Celnej w Krakowie. Decyzja UOKiK-u o ukaraniu spółki nie jest ostateczna, firma może się od niej odwołać do sądu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t75502.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uokik;ukaral;za;loterie;pasztetow,15,0,817935.html) UOKiK ukarał za loterię pasztetów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę na spółkę Drosed za zachęcanie do udziału w loterii bez podania informacji o terminie jej zakończenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t97591.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/itaka;zle;traktuje;klientow;zaplaci;kare,180,0,849844.html) ITAKA źle traktuje klientów. Zapłaci karę Biuro podróży nie oddawało pieniędzy za wycieczki i nie płaciło za opóźnienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t135816.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/loterie;sms;nie;zawsze;zgodne;z;prawem,243,0,825587.html) Loterie SMS, nie zawsze zgodne z prawem Największym przewinieniem organizatorów konkursów jest nękanie użytkowników telefonów komórkowych - pisze dla Money.pl mec. Arkadiusz Rumiński, radca prawny w kancelarii Noerr.
Tagi: decyzje uokik, sms, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz