Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
einstein
11.02.2014 06:14

Umorzono śledztwo ws. zabójstwa krewnych Alberta Einsteina

O decyzji poinformowała prokuratura we Frankenthal w południowo-zachodnich Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.loc.gov/pictures/resource/cph.3b46036)

O decyzji zamknięcia sprawy sprzed 70 lat poinformowała prokuratura we Frankenthal w południowo-zachodnich Niemczech.

Według prokuratury, mordu dokonali niemieccy żołnierze - prawdopodobnie z elitarnej brygady spadochronowej. Większość żołnierzy tej jednostki, m.in. jej dowódca, już nie żyje, a ci nieliczni, którzy jeszcze żyją, nie znajdują się w kręgu podejrzanych.

3 sierpnia 1944 roku żołnierze wdarli się do domu Roberta Einsteina w mieście Rignano sull'Arno w Toskanii. Kuzyn słynnego fizyka i noblisty był poszukiwany z powodu żydowskiego pochodzenia. Podczas obławy nie było go jednak w domu, ukrył się w pobliskim lesie. Żołnierze zastrzelili jego żonę oraz dwie córki w wieku 18 i 27 lat.

Po utracie najbliższych Robert Einstein załamał się psychicznie i rok później popełnił samobójstwo.

Śledztwo w sprawie zamordowania krewnych Alberta Einsteina wszczęto w 2007 roku, kiedy Centrala Badania Zbrodni Narodowosocjalistycznych w Ludwigsburgu otrzymała nowe informacje dotyczące domniemanych sprawców mordu.

Czytaj więcej w Money.pl
Google nazwane przez pomyłkę Popularna wyszukiwarka miała się nazywać nieco inaczej. Ale to nie jedyny błąd, który zmienił świat.
68 tysięcy dolarów za biblię z podpisem Einsteina Biblia jest wspaniałym źródłem wiedzy i pocieszenia. Powinna być regularnie czytana - napisał w niej Einstein.
Tagi: einstein, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz