Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ulgi dla dzieci. PiS składa projekt

0
Podziel się:

Zniżki na przejazdy komunikacją miejską oraz na wstęp m.in. do muzeów dla dzieci Polaków, którzy mieszkają za granicą, przewiduje projekt autorstwa PiS, który trafił już do Sejmu.

Ulgi dla dzieci. PiS składa projekt
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfBSmbV

Zniżki na przejazdy komunikacją miejską oraz na wstęp m.in. do muzeów dla dzieci Polaków, którzy mieszkają za granicą, przewiduje projekt autorstwa PiS, który trafił już do Sejmu. One nie mogą być traktowane gorzej - uzasadniał szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

_ - Klub parlamentarny PiS wniósł projekt zmiany ustawy, który powoduje, że dzieci Polonii, Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju, mogłyby korzystać ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską, PKP oraz ze zniżek na wstęp do miejsc kultury, muzeów _ - powiedział Błaszczak na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie.

Uzasadniał, że liczba osób emigrujących z Polski jest coraz liczniejsza, a dzieci Polaków, którzy wyjechali z kraju _ są inaczej, gorzej traktowane, kiedy przyjeżdżają do Polski, niż dzieci naszych rodaków mieszkających w ojczyźnie _. Według posła PiS takie zróżnicowanie jest bezpodstawne i wszystkim dzieciom należy zagwarantować takie same przywileje.

bFfBSmbX

_ - W obecnej sytuacji, gdy liczba Polaków poza granicami kraju zwiększa się, należy podjąć działania, które ujednolicą i wyrównają uprawnienia uczniów _ - czytamy w uzasadnieniu do proponowanego przez PiS projektu noweli ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz ustawy o muzeach.

Poseł PiS Adam Kwiatkowski powiedział na konferencji, że w ostatnim czasie z Polski wyjechało ponad 2 mln ludzi, w większości osoby młode. Mówił też, że PiS oczekiwał na rozwiązania, które miał przedstawić rząd w sprawie tej - jak podkreślił - olbrzymiej emigracji. _ - Takich zmian, propozycji, się nie doczekaliśmy _ - powiedział poseł PiS.

Kwiatkowski zaznaczył, że dokumentem uprawniającym do zniżek jest legitymacja szkolna. _ - Tę legitymację szkolną każdy polski uczeń powinien otrzymać. Każdy polski uczeń szkoły, która jest zarejestrowana w Ośrodku Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą _ - powiedział. Według niego także nauczyciele w tych szkołach powinni mieć możliwość wstępu do muzeów za mniejszą opłatą.

Czytaj więcej w Money.pl
Dostajemy na dzieci 12 razy mniej niż Francuzi i Niemcy Polityka prorodzinna w Polsce nie istnieje i jesteśmy prawie najgorsi w Europie. Prezydent powtarza to samo.
Prowadzę firmę - czy mogę skorzystać z ulgi na dzieci? Ulga rodzinna przysługuje jedynie podatnikom rozliczającym się według skali podatkowej.
Strajk na Śląsku. Nie pracuje 600 zakładów - _ To żółta kartka dla strony rządowej, za tych blisko sześć lat upodlenia pracowników i społeczeństwa _ - grzmią strajkujący.
bFfBSmcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)