Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pit
28.03.2008 11:17

Ulga na dzieci najbardziej popularna

Prawie połowa podatników rozliczyła się już z fiskusem z dochodów osiągniętych w 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wśród najczęściej popełnianych błędów tradycyjnie wymienia się: brak podpisu i NIP-u. Podatnicy przekraczają też limit ulgi - wylicza - _ Rzeczpospolita _.

Jeszcze tylko do końca kwietnia będzie można składać zeznania podatkowe. Mimo to podatnicy czekają na ostatnią chwilę ze złożeniem druku PIT. Zdaniem urzędników wynika to m.in. z tego, że wiele osób będzie musiało dopłacić podatek, gdyż liczba ulg znacznie zmalała. Najpopularniejszą jest ulga rodzinna. Jak podaje gazeta w województwie zachodniopomorskim skorzystało z niej dotychczas ponad 61 tys. podatników, którzy w sumie odliczyli od podatku 78,4 mln złotych (średnio po 1266,88 zł).

ZOBACZ TAKŻE:

Podatnicy najczęściej popełniają takie błędy jak: brak podpisu, przekraczanie limitu ulg i odliczeń, wpisanie numeru NIP pracodawcy zamiast swojego, nieprawidłowe zaokrąglenia podstawy opodatkowania i należnego podatku oraz błędy rachunkowe.

Wciąż niewielu podatników przekazuje 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego, pomimo, że w tym roku jest to łatwiejsze. Wystarczy wskazać organizację, którą chcemy obdarować, a urząd jest zobowiązany przekazać pieniądze.

  • *
Tagi: pit, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz