Notowania

ukraina
25.06.2014 08:41

Ukraińskie służby bezpieczeństwa udaremniły atak na polską ambasadę

Zadaniem terrorysty miał być atak za pomocą rakiet świetlnych i fajerwerków na polską ambasadę w Kijowie. Miał za to dostać 3 tysiące euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy twierdzi, że zatrzymała zwerbowanego przez rosyjską FSB profesora jednej ze stołecznych wyższych uczelni. Mężczyzna miał przygotowywać zamach na polską ambasadę w Kijowie.

59-letni mężczyzna o pseudonimie _ Profesor _ został zwerbowany przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa w 2005 roku. Był on - tak zwanym - _ śpiącym agentem _, który działa od zadania do zadania. Jednym z ostatnich miało być przecięcie kabli dostarczających prąd do Centralnej Komisji Wyborczej. Nie udało się tego zrobić.

- _ Umówiłem się ze swoim kolegą, że on znajdzie odpowiednich ludzi, którzy to zrobią i się ukryją - _ powiedział zatrzymany.

Następnym zadaniem Profesora miał być atak za pomocą rakiet świetlnych i fajerwerków na polską ambasadę w Kijowie. Miał za to dostać 3 tysiące euro. Mężczyźni atakujący placówkę mieli mieć symbolikę radykalnej organizacji Prawy Sektor, która była bardzo aktywna na Majdanie. Do zamachu miałoby dojść 28 czerwca, w najbliższą sobotę, w czasie, gdy na Ukrainie obchodzony jest dzień konstytucji.

Wczoraj na Ukrainie toczyły się rozmowy o zawieszeniu broni. Pomimo tego, co najmniej 11 funkcjonariuszy ukraińskich sił bezpieczeństwa zginęło we wschodnich obwodach, mimo że dzień wcześniej prorosyjscy separatyści zgodzili się na rozejm - wynika z danych przekazanych przez rzecznika sił rządowych Władysława Selezniowa.

ONZ alarmuje, że od 15 kwietnia do 20 czerwca na Ukrainie zginęły 423 osoby. Prezydent Ukrainy dał szefom struktur siłowych rozkaz odpowiadania ogniem w razie atakowania sił rządowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko niespodziewanie chwali Putina Według Petra Poroszenki, decyzja Władimira Putina to pierwszy praktyczny krok strony rosyjskiej dla realizacji planu pokojowego ukraińskiego prezydenta.
Przełom na Ukrainie? Ważne słowa Putina Prezydent Rosji chce się go zrzec prawa do wysłania armii na Ukrainę.
Gazprom uspokaja Europę. "Dostawy stabilne" Rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprianow poinformował, że dostawy rosyjskiego gazu do Europy przez terytorium Ukrainy są we wtorek stabilne.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz