Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińskie MSZ: informacje o stanie wyjątkowym to prowokacja

0
Podziel się:

MSZ Ukrainy dementuje, jakoby ambasady obcych państw zostały uprzedzone przez ten resort o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Ukraińskie MSZ: informacje o stanie wyjątkowym to prowokacja
(PAP/EPA)

Prowokacją nazwało MSZ Ukrainy informacje, jakoby ambasady obcych państw zostały uprzedzone przez ten resort o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Do przedstawicielstwa Polski w Kijowie takie wiadomości nie nadeszły.

_ - To nie odpowiada prawdzie. O niczym takim nie informowaliśmy ambasad. To jakaś prowokacja _ - oświadczył rzecznik MSZ Jewhen Perebyjnis.

Również rzecznik premiera Mykoły Azarowa Witalij Łukianenko zaprzeczył informacjom medialnym, że podczas posiedzenia Rady Ministrów omawiano wprowadzenie stanu wyjątkowego.

_ - Inicjatywa minister sprawiedliwości dotycząca stanu wyjątkowego nie była omawiana _ - powiedział agencji Interfax-Ukraina.

Wcześniej, po zajęciu przez ruch Spilna Sprawa (Wspólna Sprawa) gmachu ministerstwa sprawiedliwości jego szefowa Ołena Łukasz zagroziła w wystąpieniu telewizyjnym, że w razie dalszej okupacji budynku będzie wnioskować o wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Sztab protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie oficjalnie odciął się od działań Wspólnej Sprawy i także nazwał je prowokacjami. Ruch, na którego czele stoi Ołeksandr Danyluk, zajął w ostatnich dniach ministerstwo rolnictwa oraz wkroczył do ministerstwa energetyki.

Sam Danyluk oświadczył, że prowokacją jest bezczynność polityków z opozycji. - _ Opozycjo! Prowokacją nie jest przejmowanie przez nas ministerstw, lecz 150 bezsensownych (organizowanych przez polityków opozycyjnych) wieców, które doprowadziły do tego, że nasi chłopcy są zabijani i porywani na ulicach, a w centrum Kijowa od tygodnia trwają działania bojowe. Na was, impotenci, spoczywa odpowiedzialność za ich śmierć _ - napisał.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef NATO wzywa Ukronę do dialogu Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen potępił eskalację przemocy na Ukrainie.
Polacy: Ukraińcy bili nas bez opamiętania _ Berkut dokonał krwawej pacyfikacji _ - opisują dziennikarze Telewizji Biełsat.
Moskwa oskarża Janukowycza o kapitulację Kreml atakuje demonstrantów, a wpływowy dziennik _ Kommiersant _ komentuje propozycje, jakie prezydent Ukrainy złożył liderom opozycji.
Polscy dziennikarze pobici na Ukrainie Zostali zaatakowani, kiedy robili zdjęcia do reportażu o dziennikarzach. Milicjanci zniszczyli również ich sprzęt.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)