Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukrainie grozi podział - alarmują Francuzi

0
Podziel się:

Rosja bardzo szybko uznała wynik wyborów w samozwańczych republikach ludowych - donieckiej i ługańskiej - wskazuje gazeta i pisze, że Kreml zapewnia sobie w ten sposób kontrolę nad częścią sąsiedniego kraju.

Ukrainie grozi podział - alarmują Francuzi
(PAP/EPA)
bEKAvKmZ

Komentatorzy francuskiego dziennika Le Monde sugerują, że uznane przez Kreml wybory w samozwańczych republikach ludowych na wschodzie Ukrainy to kolejny krok na drodze do podziału państwa ukraińskiego.

Rosja bardzo szybko uznała wynik _ wyborów _ w samozwańczych republikach ludowych - donieckiej i ługańskiej - wskazuje gazeta i pisze, że Kreml zapewnia sobie w ten sposób kontrolę nad częścią sąsiedniego kraju, jak to już uczynił w Gruzji i Mołdawii.

Motyw jest zawsze ten sam: zbliżenie którejś z byłych republik radzieckich do Zachodu, a dokładniej mówiąc - do Unii Europejskiej - zostaje ukarane, ponieważ Rosja chce zachować nad nimi władzę - pisze _ Le Monde _.

bEKAvKnb
Czytaj więcej w Money.pl
"Ukraińcy są rozczarowani postawą Unii" _ Nie chodzi o to, że nie chcemy do Unii, nie mamy już po prostu takiej euforii _.
NATO ostrzega Rzeczniczka organizacji stwierdziła: _ Widzieliśmy doniesienia, że Rosja zamierza zwiększyć swą obecność wojskową na Krymie. Takie posunięcie... _
Przeszukania na Krymie _ Polityka wywierania presji na nas i na naszą wspólnotę stale rozszerza się _ - mówi przedstawiciel mniejszości.
bEKAvKnC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)