Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińcy zablokowali pomoc dla Majdanu

0
Podziel się:

Transport bez problemu przeszedł polską odprawę graniczną w Hrebennem, ale nie chciano go odprawić po stronie ukraińskiej.

Ukraińcy zablokowali pomoc dla Majdanu
(PAP/Marcin Bielecki)

Transport z pomocą dla protestujących na Majdanie zatrzymany przez ukraińskie służby. Tamtejsi celnicy uznali, że transport nie spełnia warunków pomocy humanitarnej.

Samochód stoi po stronie polskiej - mówi proboszcz lubelskiej parafii grecko-katolickiej, ksiądz mitrat Stefan Batruch.

Dodaje, że transport bez problemu przeszedł polską odprawę graniczną w Hrebennem, ale nie chciano go odprawić po stronie ukraińskiej.

Według księdza Batrucha, _ na Ukrainie wprowadzono blokadę pomocy humanitarnej, zarówno finansowej, jak i rzeczowej. Wiele organizacji pozarządowych ma zablokowane konta, wiele transportów humanitarnych, wcześniej przekazanych z zagranicy, stoi zablokowanych i nie mogą zostać odprawione _.

Organizatorzy akcji szukają teraz możliwości dostarczenia do Kijowa już zebranych darów rzeczowych. Jednocześnie chcą uruchomić kanał pomocy finansowej. Pieniądze i dary rzeczowe miałyby trafić do wybranej wcześniej parafii grecko-katolickiej

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja rozpoczyna blokadę handlową Ukrainy Moskwa zaostrzyła kontrolę celną wszystkich towarów na granicy z Ukrainą - informują rosyjskie media.
"USA szykują sankcje dla opozycji na Ukrainie" Administracja prezydenta USA planuje sankcje, które będą mogły zostać nałożone na przedstawicieli władz w Kijowie, ale też na przywódców ukraińskich protestów, jeśli dojdzie do eskalacji przemocy.
Warszawa i Bruksela o Ukrainie. Będzie plan? W Europie trwają intensywne rozmowy na temat ewentualnej pomocy dla Kijowa. _ Sytuacja jest dramatyczna _ - komentuje Aleksander Kwaśniewski.
"Łukaszenka zyska na ukraińskim konflikcie" Konflikt na Ukrainie wzmacnia pozycję prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki na obu frontach polityki zagranicznej: ze Wschodem i Zachodem - oceniają dzisiaj białoruscy politolodzy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)