Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Zakładnicy rosyjskich separatystów uwolnieni

0
Podziel się:

Ukraińcy zostali uwięzieni po demonstracji zwolenników jedności kraju.

Ukraina: Zakładnicy rosyjskich separatystów uwolnieni
(PAP/EPA)
bEJUIhyZ

Ukraińcy zostali zatrzymani wczoraj w Doniecku na wschodniej Ukrainie. Miejscowa delegatura MSW nie uściśliła na razie, ilu ludzi odzyskało wolność.

Wcześniejsze doniesienia mówiły o co najmniej siedmiu zatrzymanych. Separatyści wzięli ich do niewoli po poniedziałkowej demonstracji zwolenników jedności Ukrainy w Doniecku.

Według mediów i organizatorów proukraińskiej akcji pięć osób przetrzymywano w byłej siedzibie Partii Regionów obalonego w lutym prezydenta Wiktora Janukowycza, a kolejnych dwóch - w zajętym przez separatystów gmachu państwowej administracji obwodowej.

bEJUIhzb

Wczoraj w Doniecku kilkudziesięcioosobowa grupa młodych, uzbrojonych w pałki i łańcuchy ludzi, którzy wykrzykiwali hasła prorosyjskie zaatakowała uczestników marszu o jedność Ukrainy, raniąc co najmniej 15 osób.

Obecna przy tym milicja nie interweniowała - alarmowały media. Informowały one, że prorosyjsko nastawieni młodzi ludzie rzucili się na uczestników marszu i _ zaczęli bić każdego, kogo dopadli _. Podczas ataku skandowali _ Rosja! _ Dziś doniecka milicja ogłosiła, że zatrzymała osiem agresywnych osób, które uczestniczyły w ataku na marsz.

W poniedziałek Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) podała, że w centrum działalności separatystów, którym jest miasto Słowiańsk na północy obwodu donieckiego, przetrzymywanych jest ok. 40 osób. Jest wśród nich sześciu członków wojskowej misji OBWE, w tym obywatel Polski, oraz trzech porwanych oficerów SBU.

Czytaj więcej w Money.pl
Walki na Ukrainie. Rosja straszy interwencją Walczą z separatystami, a Moskwa zarządza wielkie manewry przy granicy. _ Ukraina stawi czoło Rosji. Będziemy bronić naszej ziemi _ - ostrzega Kijów.
Światowe mocarstwa o Ukrainie. Co ustalą? Jeszcze przed przybyciem do Genewy Ławrowa na dwustronnych rozmowach spotkali się John Kerry i Catherine Ashton, którzy jednak nie przekazali prasie żadnego komentarza.
Donieck opowie się za językiem rosyjskim? Przeprowadzenia referendum żądają m.in. separatyści. Chcą oni jednak, by pytano w nim o poparcie dla niepodległości ogłoszonej przez samozwańczą Republikę Doniecką.
bEJUIhzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)