Notowania

konflikt na ukrainie
01.05.2014 20:38

Ukraina wznawia powszechny pobór do wojska

Dekret w tej sprawie wydał pełniący obowiązki prezydenta państwa Ołeksandr Turczynow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PrntScreen z LiveInfo)

Decyzja o wstrzymaniu powszechnego obowiązku wojskowego została wydana zaledwie w ubiegłym roku.

Administracja Turczynowa wyjaśniła, że Ukraina wraca do poboru wojskowego z związku z zagrożeniem jedności terytorialnej i ingerencją Rosji w jej politykę wewnętrzną. Pobór obejmie mężczyzn od 18 do 25 roku życia.

Dekret głosi, że powrót do powszechnego obowiązku służby w wojsku to wynik _ zaostrzania się sytuacji na wschodzie i południu Ukrainy, nieukrywanej agresji, aktywizacji działań bezprawnie powołanych ugrupowań zbrojnych o nastawieniu prorosyjskim, blokowania budynków władzy państwowej i ingerencji w sprawy wewnętrzne Ukrainy ze strony Federacji Rosyjskiej _.

Tuż po wydaniu dekret został opublikowany w biuletynie informacyjnym urzędu prezydenta Ukrainy z datą 1 maja, co oznacza, że nabył mocy prawnej. Ostatni pobór do Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadzono jesienią 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocne słowa Turczynowa na temat Rosji Jego zdaniem porwanie obserwatorów wojskowych OBWE na wschodniej Ukrainie nie byłoby możliwe bez przyzwolenia albo nawet bezpośredniej wskazówki Rosji.
"Terroryści przekroczyli granicę". Zapadła ważna decyzja W okolicach kontrolowanego przez separatystów Słowiańska znaleziono ciała dwóch osób.
USA pomogą w reformach na Ukrainie? Turczynow poinformował swego amerykańskiego rozmówcę, że Ukraińcy modernizują obecnie swój system zarządzania państwem i gotowi są stawić czoło agresywnym działaniom Rosji.
Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz