Notowania

wojna na ukrainie
28.08.2014 20:03

Ukraina wznawia pobór do armii

Ukraina postanowiła wznowić pobór do armii. To jedno z ustaleń, które zapadły podczas zamkniętego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pierwsi poborowi trafią do armii jesienią. Władze zapewniają, że nie będą oni służyć na wschodzie kraju, w strefie operacji antyterrorystycznej.

Na razie nie podjęto decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego w obwodach donieckim i ługańskim. Oznaczałoby to bowiem ograniczenia w dostawach broni i pomocy na Ukrainę. Tymczasem w czasie posiedzenia Rady postanowiono zwrócić się do Stanów Zjednoczonych o pomoc, między innymi poprzez nadanie Kijowowi statusu strategicznego sojusznika spoza NATO.

Prezydent Petro Poroszenko poinformował też, że w czwartek udało się przeprowadzić pierwsze konsultacje kierowników sztabów generalnych Rosji i Ukrainy, a w sobotę rozpoczną się rozmowy służb granicznych obydwu państw. Celem Kijowa jest odzyskanie kontroli nad granicą, przez którą obecnie Rosja dostarcza broń i wojskowych.

Najważniejszym punktem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony było zatwierdzenie nowego planu działań wojennych. Odbyło się to jednak podczas tajnej części spotkania.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja wezwała Rosję w sprawie Ukrainy Francja wezwała Rosję do uszanowania suwerenności Ukrainy, a Kijów do przyznania szerszej autonomii wschodniej części kraju.
Wojna na Ukrainie. Rosja ostrzeliwuje Ukrainę _ - Mamy nowe dowody na to, że Rosjanie zamierzają dostarczyć potężniejsze wyrzutnie rakietowe separatystom - _ powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu.
Rada Bezpieczeństwa ONZ. Ostro o Rosji O sytuacji na Ukrainie debatuje w Nowym Jorku Rada Bezpieczeństwa ONZ. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia, zwołanego na wniosek Litwy, padło wiele ostrych słów pod adresem Rosji.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz