Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Wyrok w sprawie pobicia dziennikarzy

0
Podziel się:

Porozumieniem stron zakończył się jeden z najgłośniejszych na Ukrainie procesów w sprawie pobicia dziennikarzy. Trzej uczestnicy bójki otrzymali kary więzienia w zawieszeniu.

Ukraina: Wyrok w sprawie pobicia dziennikarzy
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bECKXuBh

18 maja ochraniający mityng rządzącej Partii Regionów dresiarze sprowokowali nacjonalistów z partii Swoboda. Doszło do bójki. Ucierpieli nie tylko polityczni oponenci, ale też dwoje dziennikarzy: Władysław Sodel i Olha Snicarczuk.

To właśnie oni zaproponowali zakończenie sprawy porozumieniem stron obawiając się, że sąd będzie odkładał wydanie wyroku albo uniewinni chuliganów. Ci przeprosili oraz dobrowolnie zgodzili się na wypłacenie dziennikarzom odszkodowania. Wszyscy zostali skazani na kary od 2 do 3 lat więzienia w zawieszeniu.

Najbardziej agresywny z dresiarzy Wadym Tituszko zaapelował też do swoich kolegów - sportowców, aby nie brali udziału w demonstracjach politycznych. Po 18 maja to właśnie jego nazwisko natychmiast stało się synonimem _ chuligana do wynajęcia _ i znalazło szerokie zastosowanie w mediach i w języku codziennym.

bECKXuBj

Niewykluczone, że słowo _ tituszko _ wejdzie do słownika języka ukraińskiego podobnie, jak do angielskiego weszło nazwisko rodziny drobnego kryminalisty Patricka Hooligana, który żył w Londynie na przełomie XIX i XX wieku.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwa lata za żart o bombie w samolocie Do zdarzenia doszło jesienią ubiegłego roku w samolocie, który przygotowywał się do lotu z Kijowa do Katowic. Przed startem 48-letni polski biznesmen przekazał stewardesie, że ma w walizce bombę.
Janukowycz zareagował. Po dwóch tygodniach W sobotę 18 maja w czasie demonstracji w ukraińskiej stolicy doszło do bójki prowokatorów związanych z rządzącą Partią Regionów z opozycjonistami.
Apel do władz Ukrainy. W więzieniach... Na 115 tysięcy skarg złożonych w ubiegłym roku na zachowanie funkcjonariuszy milicji objęto postępowaniem jedynie 1,5 procent i wszczęto zaledwie 320 spraw karnych.
bECKXuBK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)