Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina w Unii Europejskiej. Zwolennicy integracji protestują

0
Podziel się:

Wczoraj do akcji wkroczyli milicjanci z oddziałów specjalnych Berkut. Doszło do bójek i użycia gazu łzawiącego.

Ukraina w Unii Europejskiej. Zwolennicy integracji protestują
(PAP/EPA)

W godzinach porannych około 200 osób ruszyło z Placu Europejskiego przed siedzibę rządu premiera Mykoły Azarowa. Manifestacje trwają już szósty dzień.

Protestujący stoją z transparentami, na których widnieją m.in. hasła _ Chcemy do Europy _ i wykrzykują: _ Azarow do dymisji! _, _ Precz z bandą! _ oraz _ Walizka-dworzec-Kaługa _, wskazując na rosyjskie miasto Kaługa, w którym urodził się szef rządu.

Mimo starć z milicją, do których doszło wczoraj wieczorem na Placu Europejskim, noc minęła spokojnie. Zgromadzeni tam ludzie ogrzewali się rozpalonym w beczkach ogniem. W nocy temperatura w Kijowie oscylowała w granicach zera.

Wczoraj wieczorem jedna z aktywistek wiecu opozycji na Placu Europejskim weszła na znajdujący się tam milicyjny minibus i po rozbiciu szklanego luku w jego dachu dostała się do środka. We wnętrzu znaleziono aparaturę podsłuchową, przez którą nagrywano rozmowy telefoniczne organizatorów protestu.

Gdy zebrany wokół tłum zaczął napierać na pojazd, do akcji wkroczyli milicjanci z oddziałów specjalnych _ Berkut _. Doszło do bójek i użycia gazu łzawiącego, po czym milicja wycofała się na swoje pozycje.

Zobacz, co działo się wczoraj na Ukrainie:

fot: PAP/EPA_ Nocne starcia zwolenników Unii Europejskiej z milicją na Ukrainie fot: PAP/EPA Nocne starcia zwolenników Unii Europejskiej z milicją na Ukrainie fot: PAP/EPA Nocne starcia zwolenników Unii Europejskiej z milicją na Ukrainie _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/nocne-starcia-zwolennikow-unii-europejskiej-z-milicja-na-ukrainie-g645080.html)

Przyczyną wybuchu niezadowolenia na Ukrainie stała się ogłoszona w ubiegłym tygodniu decyzja władz o przerwaniu przygotowań do podpisania umowy o stowarzyszeniu z UE. Spodziewano się, że porozumienie to zostanie podpisane na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, który rozpoczyna się w czwartek.

Czytaj więcej w Money.pl
Kwaśniewski: Rosja używa bezwzględnych metod Były prezydent pytany, czy jego zdaniem prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz jest szantażowany przez Rosję ocenił, że _ w jakimś sensie tak. _
Białoruska opozycja przychylnie o Ukrainie Partia wyraziła nadzieję, że ukraińskie elity znajdą kompromis i podejmą decyzje, _ które otworzą drzwi do Europy wszystkim zwolennikom przemian na przestrzeni postsowieckiej. _
Ukraina: Policja wycofała się po starciach Demonstranci zaatakowali pojazd milicyjny, w którym - jak twierdzili - miała znajdować się aparatura podsłuchowa i broń.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)