Notowania

ukraina
01.05.2014 09:22

Ukraina w podwyższonej gotowości. Co szykują separatyści na 1 maja?

Premier Arsenij Jaceniuk nakazał wzmocnienie ochrony porządku publicznego przez MSW i Służbę Bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na Ukrainie wzmocniono ochronę porządku publicznego. Władze obawiają się, że święta majowe staną się okazją do kolejnych prorosyjskich prowokacji.

1 maja, czyli Święto Pracy to tradycyjny dzień, kiedy swoje manifestacje organizują sprzyjający Rosji komuniści. Z kolei 9 maja obchodzony jest Dzień Zwycięstwa upamiętniający zakończenie II wojny światowej. Władze obawiają się prowokacji, na przykład, napadów na weteranów, które miałyby potwierdzić tezę rosyjskiej propagandy mówiącą o tym, że na Ukrainie rządzą faszyści.

Premier Arsenij Jaceniuk nakazał wzmocnienie ochrony porządku publicznego przez MSW i Służbę Bezpieczeństwa. Zagroził, że jeżeli nie będzie odpowiednich rezultatów, będą zmiany kadrowe w Radzie Ministrów i wśród urzędników niższych rangą.

W nocy w Kijowie odbyły się wspólne ćwiczenia MSW, Ministerstwa Obrony i Biura Ochrony Rządu. Miały one przede wszystkim pokazać, że funkcjonariusze gotowi są bronić budynków użyteczności publicznej w stolicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedy referendum dot. jedności Ukrainy? Sondaż będzie dotyczył _ kwestii, które najbardziej niepokoją dziś społeczeństwo: problemów jedności państwa i jego niepodzielności terytorialnej oraz decentralizacji władzy _.
Lider separatystów o uwolnieniu porwanycj W rękach prorosyjskich terrorystów, którzy kontrolują Słowiańsk, znajduje się sześciu członków misji obserwacyjnej OBWE, w tym Polak.
Terroryści zajęli prokuraturę w Ługańsku Wcześniej wkroczyli do lokalnej państwowej stacji telewizyjnej, gdzie zażądali czasu antenowego na odczytanie oświadczenia do mieszkańców regionu.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz