Notowania

sytuacja na krymie
01.03.2014 16:59

Ukraina tematem rozmowy Komorowskiego z van Rompuy'em

Zaognienie sytuacji na Krymie niepokoi polskie władze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)

Prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie telefonicznej z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuy'em wyraził głębokie zaniepokojenie rosyjskimi działaniami wobec Ukrainy. Komorowski zaapelował o spójne, solidarne i stanowcze stanowisko UE.

Prezydencki minister Jaromir Sokołowski poinformował że w związku z zaognieniem sytuacji na Krymie prezydent przeprowadził rozmowę telefoniczną z przewodniczącym Rady Europejskiej.

_ - Wyrażając głębokie zaniepokojenie rosyjskimi działaniami wobec Ukrainy mającymi na celu zdestabilizowanie sytuacji politycznej w tym kraju, prezydent Komorowski zaapelował o spójne, solidarne i stanowcze stanowisko Unii Europejskiej, podkreślające konieczność zachowania ukraińskiej suwerenności i nienaruszalności terytorialnej _ - powiedział Sokołowski.

Poinformował, że prezydent zaapelował równocześnie o przygotowanie jak najszybciej unijnego pakietu pomocowego dla Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent reaguje na zajścia na Krymie W opinii prezydenta ostatnie wydarzenia stanowią zagrożenia dla stabilności w całym regionie.
Francuzi i Brytyjczycy coraz bardziej się boją "Wzywamy wszystkie strony do powstrzymania się od aktów, które mogłyby zaostrzyć napięcie i naruszyć integralność terytorialną Ukrainy."
Resort obrony Ukrainy gotowy do rozmów z Rosjanami _ Rozpoczynamy rozmowy, by nie dopuścić do łamania prawa _ - powiedział szef resortu.
Tagi: sytuacja na krymie, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz