Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Słaba reakcja na apel Komorowskiego

0
Podziel się:

Tylko jeden ukraiński deputowany zareagował na apel polskiego prezydenta o zmianę artykułów prawa kodeksu karnego, z których została skazana Julia Tymoszenko.

Ukraina: Słaba reakcja na apel Komorowskiego
(prezydent.pl/GFDL)

Tylko jeden ukraiński deputowany zareagował na apel polskiego prezydenta o zmianę artykułów prawa kodeksu karnego, z których została skazana Julia Tymoszenko. Według Wołodymyra Olijnyka, była premier została skazana za przekroczenie uprawnień służbowych, a nie za decyzje polityczne.

Wołodymyr Olijnyk jest zwykłym członkiem klubu parlamentarnego Partii Regionów i zastępcą szefa komisji parlamentarnej zajmującej się prawem. A to, jego zdaniem, podobnie jak w państwach Unii Europejskiej, zabrania przekraczania uprawnień służbowych.

Julia Tymoszenko naruszyła tę zasadę podpisując kontrakty gazowe z Rosją w 2009 roku i za to została skazana na 7 lat więzienia. Jednocześnie Wołodymyr Olijnyk zaznaczył, że sprawa byłej premier nie ma związku z polityką. Jego zdaniem, nie można dekryminalizować paragrafu, z którego została skazana ponieważ oznaczałoby to _ prawniczy chaos _.

Wczoraj prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się z apelem o zmianę _ anachronicznego _ prawa, które -jego zdaniem- pozwala na skazywanie na karę więzienia za decyzje polityczne.

Sugeruje on, że narastająca krytyka dotycząca sprawy Julii Tymoszenko może doprowadzić do paraliżu w stosunkach Unii Europejskiej i Ukrainy ponieważ proces wejścia w życie nowej umowy stowarzyszeniowej Kijowa i Brukseli może zostać zawieszony.

Czytaj więcej w Money.pl
Tymoszenko już w szpitalu. Postawiła warunki Była premier Ukrainy została przewieziona z więzienia w Charkowie do miejscowego szpitala kolejowego, gdzie ma przejść kurację kręgosłupa.
To pewne. Tymoszenko przerwie głodówkę Jest już tak źle? Zgodziła się na przewiezienie do szpitala, pod jednym warunkiem.
Córka byłej premier nie spotkała się z Merkel Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy, została skazana za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)