Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zestrzelenie boeinga
09.09.2014 17:43

Ukraina pozytywnie ocenia raport MH17

W opublikowanym wstępnym raporcie holenderskich śledczych z katastrofy czytamy, że malezyjski Boeing został trafiony przez "obiekty z zewnątrz, lecące z ogromną prędkością".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Ukraińskie władze są zadowolone z pierwszego raportu holenderskich śledczych na temat katastrofy malezyjskiego samolotu w połowie lipca. Ich zdaniem, potwierdzają one jedynie ukraińskie ustalenia.

Wicepremier Wołodymyr Hrojsman, który z ramienia rządu zajmuje się badaniem katastrofy, podkreśla, że strona ukraińska od początku informowała, że samolot został zestrzelony, jak stwierdzili Holendrzy.

Śledczy chcą teraz obejrzeć jeszcze raz miejsce, gdzie leżał wrak samolotu. Wołodymyr Hrojsman przypomniał, że prawie 2 miesiące po tragedii, nie zbadano całego terytorium, na które spadły szczątki.

Są sektory, na które separatyści w ogóle nie wpuszczali ekspertów. Wicepremier zapewniał, że ukraińskie władze zrobią wszystko, aby zostały one zbadane. W organizacji prac ma pomóc OBWE.

W opublikowanym wstępnym raporcie holenderskich śledczych z katastrofy czytamy, że malezyjski Boeing został trafiony przez _ obiekty z zewnątrz, lecące z ogromną prędkością _. Nie znaleziono natomiast dowodów na jakiekolwiek problemy techniczne Boeinga, czy celowe działanie załogi.

Ukraińskie władze mają nadzieję, że następne raporty potwierdzą, iż samolot został zestrzelony z dostarczonej terrorystom przez Rosjan wyrzutni rakiet Buk.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski oskarża Rosję o łamanie zasad Prezydenci państw Europy Środkowej i Wschodniej, uczestnicy spotkania w Warszawie, uważają, że katastrofę malezyjskiego samolotu powinna wyjaśnić międzynarodowa komisja z udziałem wszystkich zainteresowanych państw.
Nowe sankcje wobec Rosji? UE zapowiada... Ambasadorowie państw UE ponownie zajmą się zaostrzeniem sankcji wobec Rosji - poinformowała rzeczniczka Komisji Europejskiej do spraw polityki zagranicznej Maja Kocijanczicz.
Jest raport w sprawie katastrofy boeinga na Ukrainie Nie ma dowodów na jakiekolwiek problemy techniczne. Boeing został trafiony przez...
Poroszenko rozmawiał z Putinem. Rozejm? W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu.
Tagi: zestrzelenie boeinga, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz