Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina powodem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ

0
Podziel się:

Wypracowanie wspólnego stanowiska między Zachodem a Rosją będzie skrajnie trudne i Rada może nie wydać żadnego oświadczenia.

Ukraina powodem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Rada Bezpieczeństwa ONZ dziś za zamkniętymi drzwiami przeprowadzi nowe konsultacje w sprawie sytuacji na Ukrainie, w tym na Krymie - informują dyplomaci. Posiedzenie zwołano z inicjatywy Wielkiej Brytanii.

Powiedzenie 15 ambasadorów krajów członkowskich RB ONZ, drugie zwołane w trybie pilnym w ciągu dwóch dni, ma rozpocząć się w Nowym Jorku około godz. 14 czasu lokalnego, czyli o 20 czasy warszawskiego.

Cytowany przez agencję AFP dyplomata zastrzegł, że _ wypracowanie wspólnego stanowiska _ między Zachodem a Rosją będzie _ skrajnie trudne _ i Rada Bezpieczeństwa ONZ może nie wydać żadnego oświadczenia po zakończeniu sesji.

Po piątkowym posiedzeniu sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zlecił swojemu wysłannikowi Robertowi Serry'emu, który przebywa od kilku dni w Kijowie, aby udał się na Krym i podjął próbę mediacji. Jednak w sobotę Serry ogłosił, że odwołuje misję ze względu na wzrost napięcia co uniemożliwia wizytę w regionie.

W sobotę po południu Rada Federacji, wyższa izba rosyjskiego parlamentu, zaaprobowała wniosek prezydenta Władimira Putina w sprawie użycia rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy. Więcej o sytuacji na Krymie i napięciach na linii Moskwa - Kijów przeczytasz tutaj.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)