Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Posłanki wspierające Tymoszenko usunięte siłą z jej szpitala

0
Podziel się:

Grupa młodych ludzi siłą usunęła w piątek wczesnym rankiem ze szpitala w Charkowie trzy opozycyjne posłanki Rady Najwyższej Ukrainy.

Ukraina: Posłanki wspierające Tymoszenko usunięte siłą z jej szpitala
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)
bFeYVBXF

Grupa młodych ludzi siłą usunęła w piątek wczesnym rankiem ze szpitala w Charkowie trzy opozycyjne posłanki Rady Najwyższej Ukrainy, które wspierały protestującą przeciwko działaniom władz i odbywającą karę siedmiu lat więzienia byłą premier Julię Tymoszenko.

Deputowane, które z nią przebywały, zostały wyniesione z pomieszczenia, gdzie znajdowała się Tymoszenko, mimo że chronił je immunitet. Służba więzienna podała następnie, że posłanki _ opuściły szpital _. O zdarzeniu, do którego doszło po godz. 6 (5 czasu polskiego), poinformowała rzeczniczka jednej z protestujących, Ołeksandry Kużel z partii Tymoszenko Batkiwszczyna (Ojczyzna).

_ - Według jej relacji wczesnym rankiem do pomieszczenia, w którym znajdowały się trzy posłanki wtargnęła grupa ogolonych na łyso młodzieńców. Okazano im legitymacje poselskie, jednak nie zważając na to, z użyciem siły i obrzucając obelgami i groźbami, bandyci wywlekli je z sali _ - podała przedstawicielka Kużel. Informację tę potwierdziła w rozmowie z mediami sama deputowana.

bFeYVBXH

Trzy opozycyjne deputowane do ukraińskiego parlamentu przyłączyły się do ogłoszonej przez Tymoszenko akcji nieposłuszeństwa wobec władz w środę. Posłanki Ołeksandra Kużel, Ludmyła Denysowa i Tetiana Sliuz z Batkiwszczyny poinformowały wówczas, że pozostaną w szpitalu, póki służba penitencjarna nie usunie z sali szpitalnej kamer obserwujących byłą premier oraz nie przydzieli do jej ochrony kobiet, a nie - jak obecnie - mężczyzn.

Deputowane opozycji dostały zgodę na widzenie ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier, gdy w ub. tygodniu zablokowały mównicę Rady Najwyższej w Kijowie. Zagroziły wówczas, że jeśli władze nie spełnią ich żądania, wywołają na Ukrainie _ kobiecy bunt _.

Wcześniej Tymoszenko odmówiła powrotu do sali szpitalnej, gdzie powinna być leczona z przewlekłego schorzenia kręgosłupa, i od tego czasu przebywa w pomieszczeniu sanitarnym, do którego wstawiono dla niej łóżko.

Skazana w październiku 2011 r. za podpisanie umów gazowych z Rosją Tymoszenko uważa się za więźnia politycznego; twierdzi, że za jej uwięzieniem stoi prezydent Wiktor Janukowycz.

bFeYVBXN
Czytaj więcej w Money.pl
Tymoszenko już w szpitalu. Postawiła warunki Była premier Ukrainy została przewieziona z więzienia w Charkowie do miejscowego szpitala kolejowego, gdzie ma przejść kurację kręgosłupa.
Okupują szpital gdzie przebywa Tymoszenko Deputowane przyszły wieczorem na widzenie do byłej premier, jednak nie opuściły pomieszczenia w wyznaczonym czasie.
Tymoszenko chce do więzienia, boi się... Była premier Ukrainy, która leczy się w szpitalu na kręgosłup, twierdzi, że zamontowano w nim kamery na polecenie prezydenta Wiktora Janukowycza.
bFeYVBYi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)