Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina Manifestacja i rajd samochodowy

0
Podziel się

- Jeżeli oni nas nie słyszą, to na jezdni im napiszemy te żądania i będą je czytać każdego dnia.

Ukraina Manifestacja i rajd samochodowy
(PAP/Paweł Supernak)
bErmqMDF

Ukraińska opozycja planuje na dziś manifestację na placu Niepodległości i protesty przed rezydencjami kierownictwa kraju.

Szósta weekendowa demonstracja od 24 listopada odbędzie się pod hasłem _ Godność przeciwko terrorowi _.

Manifestujący chcą wyrazić sprzeciw wobec brutalnych napadów na prozachodnich i antyrządowych działaczy, do jakich dochodzi w całym kraju, przede wszystkim w Charkowie i w Kijowie. Najbardziej znany przypadek, to atak na dziennikarkę i aktywistkę Tetianę Czornowoł. Stało się to w nocy z wtorku na środę. 34-letnia kobieta nadal przebywa w szpitalu.

bErmqMDH

Część manifestantów - uczestników _ automajdanu _, czyli grupy kierowców wspierających antyrządowe protesty chce zorganizować pikiety przed rezydencjami prezydenta, premiera i przewodniczącego parlamentu.

Lider Ojczyzny Julii Tymoszenko Arsenij Jaceniuk powiedział, że chcą oni przypomnieć im żądania opozycji: zwolnienie z więzień niewinnych, wsadzenie tam bandytów, zdymisjonowanie rząd.

- _ Jeżeli oni nas nie słyszą, to na jezdni im napiszemy te żądania i będą je czytać każdego dnia _ - dodał.

Protestujący na Majdanie mają być także poinformowani o tym, jakie plany ma opozycja na noworoczne święta - wcześniej oponenci władz zapowiadali, że na placu Niepodległości zorganizują wielki koncert.

bErmqMDN
Czytaj więcej w Money.pl
Chcą stworzyć ukraińską _ Solidarność _ - Ten ruch musi być dobrze zorganizowany. Ostatecznym celem jest zmienienie całego kraju - przekonuje Arsenij Jaceniuk.
Janukowycz chce okrągłego stołu na Ukrainie Dla części opozycji _ okrągłe stoły to komedie _. Chcą, by władze najpierw spełniły ich warunki. Jednym z nich jest ustąpienie obecnego rządu.
Kto protestuje na Ukrainie? Są wyniki badań Większość uczestników kijowskich protestów w dni powszednie stanowią osoby spoza stolicy. Sytuacja zmienia się w weekend, kiedy to na protesty przybywają mieszkańcy Kijowa.
bErmqMEi
KOMENTARZE
(0)