Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
witalij kliczko
05.06.2014 16:11

Ukraina: Kliczko nowym merem Kijowa

Nowy mer ukraińskiej stolicy odniósł się między innymi do dalszych losów Majdanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Witalij Kliczko uzyskał ponad 56-procentowe poparcie w wyborach na szefa władz stolicy.

Uroczystość zaprzysiężenia Witalija Kliczki zgromadziła kilkaset osób w gmachu urzędu miejskiego. Po złożeniu przysięgi Kliczko zapowiedział, że celem jego drużyny, która będzie rządzić Kijowem, jest usunięcie z życia miasta korupcji oraz uczynienie stolicy miastem przyjaznym dla mieszkańców.

Dla osiągnięcia tego celu zapowiedział starania o przyciągnięcie do Kijowa inwestorów, którzy zmodernizują infrastrukturę miasta. Nowy mer ukraińskiej stolicy odniósł się także do dalszych losów Majdanu. Zaapelował do mieszkańców o kultywowanie ducha i energii, która obecna była przez ostatnich kilka miesięcy na Majdanie. Złożył deklarację, że za swoją działalność jako mer jest gotowy ponosić odpowiedzialność przed mieszkańcami Kijowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Kliczko: Nie będą ingerowały w życie Majdanu W wydanym komunikacie Kliczko zapowiedział, że kijowski ratusz nie będzie wtrącał się w życie miasteczka namiotowego.
Ukraina nie wpuszcza "turystów" z Rosji Przywódca partii Udar Witalij Kliczko powiedział, że przyjezdni mają na celu przygotowywanie prowokacji.
Ukraina szuka bezpieczeństwa w NATO Kandydat na prezydenta Ukrainy Witalij Kliczko opowiedział się w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika Der Spiegel za podjęciem przez jego kraj negocjacji o wstąpieniu do NATO.
Tagi: witalij kliczko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz