Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na ukrainie
17.04.2014 12:40

Ukraina głównym tematem rozmów w Genewie

Jeszcze przed przybyciem do Genewy Ławrowa na dwustronnych rozmowach spotkali się John Kerry i Catherine Ashton, którzy jednak nie przekazali prasie żadnego komentarza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Genewie rozpoczęło się spotkanie szefów dyplomacji USA, Unii Europejskiej, Rosji i Ukrainy. John Kerry (na zdj.), Catherine Ashton, Siergiej Ławrow i Andrij Deszczyca mają rozmawiać o perspektywach rozwiązania kryzysu ukraińskiego.

Jeszcze przed przybyciem do Genewy Ławrowa na dwustronnych rozmowach spotkali się John Kerry i Catherine Ashton, którzy jednak nie przekazali prasie żadnego komentarza. Przed rozpoczęciem właściwych konsultacji doszło również do rozmowy w cztery oczy amerykańskiego i rosyjskiego szefa dyplomacji.

Sesja rozmów czterostronnych ma potrwać do popołudnia. Oczekiwana jest konferencja prasowa. Wczoraj Waszyngton ostrzegł, że jest gotowy wprowadzić wobec Moskwy kolejne sankcje, ale uzależnione jest to od wyników negocjacji w Genewie. Ukraina i Zachód oskarżają Rosję o podsycanie nastrojów separatystycznych we wschodnich obwodach Ukrainy, czemu Rosja zaprzecza, obciążając odpowiedzialnością nowe władze w Kijowie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/m20413.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;federacja;dziennikarzy;zaniepokojona;przemoca;wobec;mediow,171,0,1517227.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Przemoc wobec mediów na Ukrainie rośnie Rośnie liczba ofiar aktów przemocy i zastraszania przedstawicieli mediów - alarmuje Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy (FIJ) z siedzibą w Brukseli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/m304116.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;nie;ma;sil;na;ofensywe;w;obwodzie;donieckim;-;twierdzi;rosyjski;ekspert,96,0,1517152.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Ukraina nie ma sił na ofensywę". Nawet tak... Wiedomosti określiły wczorajsze operację sił rządowych na lotnisku w Kramatorsku jako rozpoznanie walką.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/m303933.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rozpad;ukrainy;to;kleska;moskwy;-;twierdzi;rosyjski;politolog,102,0,1517158.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosyjski politolog: rozpad Ukrainy to klęska Moskwy Ekspert opisuje sposób myślenia prezydenta Rosji Władimira Putina.
Tagi: kryzys na ukrainie, szczyt w genewie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz