Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Cox i Kwaśniewski nic nie wskórali w sprawie Tymoszenko

0
Podziel się:

Trudno, jest trudno - tak były prezydent Polski skomentował swoje rozmowy na temat uwolnienia Julii Tymoszenko.

Ukraina: Cox i Kwaśniewski nic nie wskórali w sprawie Tymoszenko
(PAP/Radek Pietruszka)

Rozmowy Pata Coksa i Aleksandra Kwaśniewskiego w ukraińskim parlamencie nie przyniosły rezultatu. Opozycja apeluje o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia we wtorek.

_ - Trudno, jest trudno _ - tak krótko skomentował Aleksander Kwaśniewski swoje rozmowy w ukraińskim parlamencie.

Inna Bohosłowska z rządzącej Partii Regionów powiedziała, że należy przyjąć dwie związane z integracją europejską ustawy o prokuraturze i wyborach, a potem nową, szóstą już wersję, ustawy dotyczącej leczenia za granicą zajmie się specjalna grupa robocza.

Jednak przedstawiciele grupy roboczej twierdzą, że na przygotowanie ustawy potrzeba około tygodnia. Tymczasem, jak przypomniał reprezentant opozycji Witalij Kliczko, we wtorek albo najpóźniej w środę parlament musi zebrać się na nadzwyczajne posiedzenie, aby przyjąć odpowiednią ustawę. _ Niestety za tydzień możemy mówić już o historii, a nie o przyszłości Ukrainy _ - zauważył.

W czwartek Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski mają ogłosić swój raport o sytuacji na Ukrainie. Jeśli misji Parlamentu Europejskiego uda się rozwiązać sprawę Julii Tymoszenko, czyli umożliwić jej leczenie za granicą, raport będzie miał charakter pozytywny i pozwoli na podpisanie pod koniec miesiąca umowy stowarzyszeniowej Ukrainy i Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent wydał zalecenie ws. Tymoszenko Deputowani rządzącej Partii Regionów w parlamencie Ukrainy otrzymali polecenie poparcia ustawy umożliwiającej zagraniczne leczenie byłej premier Julii Tymoszenko - twierdzi gazeta internetowa "Ukrainska Prawda".
Ukraina nie podpisze umowy z UE. Nie teraz Leonid Krawczuk twierdzi, że zachowanie ukraińskich władz świadczy o ich niedojrzałości ponieważ nie są one gotowe do zrobienia historycznego kroku z powodu jednej osoby - Julii Tymoszenko.
Sikorski do Ukrainy: nie grajcie na czas Zdaniem szefa MSZ niepodpisanie umowy stowarzyszeniowej na szczycie w listopadzie byłoby _ kompromitacją tych, którzy obiecywali, a gdyby nie dotrzymali, to mają duży problem. _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)