Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Brutalne naruszenie norm prawa, trzeba działać, nawołuje Kaczyński

0
Podziel się:

Do zwołania organów instytucji bezpieczeństwa międzynarodowego i zareagowania na sytuację na Ukrainę wzywa prezes PiS.

Ukraina: Brutalne naruszenie norm prawa, trzeba działać, nawołuje Kaczyński
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do podjęcia natychmiastowych kroków w celu zwołania odpowiednich organów instytucji bezpieczeństwa międzynarodowego i zareagowania na bezprecedensowe kroki Rosji wobec Ukrainy wzywa polskie władze prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński w oświadczeniu podkreślił, że PiS oczekuje, że rząd i prezydent podejmą odpowiednie działania w celu zagwarantowania bezpieczeństwa w naszym regionie _ wobec narastającego konfliktu w pobliżu naszych granic, grożącego nieprzewidywalnymi konsekwencjami _.

Jak zaznaczył, _ wkroczenie wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy będzie stanowić brutalne naruszenie norm prawa międzynarodowego i pogwałcenie zasady terytorialnej integralności tego państwa, której gwarantami są między innymi USA oraz Wielka Brytania _.

_ Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, iż działanie takie wymaga nadzwyczajnej i kryzysowej reakcji ze strony państw wolnego świata i organizacji strzegących bezpieczeństwa międzynarodowego _ - oświadczył Kaczyński. Według niego żadne państwo nie ma prawa do uznawania swojego szczególnego statusu względem innego i wprowadzania zasady stref wpływów w Europie Wschodniej.

O pilne zwołanie RBN zaapelowali również w sobotę przedstawiciele SLD, PSL i Twojego Ruchu.

O bieżącej sytuacji na linii Rosja - Ukraina przeczytasz tutaj.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)