Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina w nato
25.11.2014 14:40

Ukraina w NATO. Czechy są przeciwne

Powinna przejść proces finlandyzacji. Oznacza to ograniczenie swobody w polityce zagranicznej w zamian za brak ingerencji w politykę wewnętrzną przez państwo sąsiednie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN ZDZARSKI JR/EastNews)

Według prezydenta Czech, Ukraina nie powinna być członkiem NATO. Milosz Zeman oświadczył to podczas wizyty w Kazachstanie.

Zeman rozmawiając z czeskimi dziennikarzami pod koniec swojej wizyty w Kazachstanie powiedział, że _ Ukraina nie powinna być w przyszłości członkiem NATO _.

Powinna - jego zdaniem - zostać państwem neutralnym i przejść proces _ finlandyzacji _. Oznacza to ograniczenie swobody w polityce zagranicznej w zamian za brak ingerencji w politykę wewnętrzną przez państwo sąsiednie.

Jednocześnie prezydent Zeman potwierdził, że w sprawie Ukrainy popiera stanowisko szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera, który jest przeciwny przystąpieniu Kijowa do struktur natowskich.

Taką opinię wygłosił Steinmeier w weekendowym wywiadzie dla czasopisma Der Spiegel dopuszczając jedynie jej partnerskie kontakty z Sojuszem Północnoatlantyckim.

Czytaj więcej w Money.pl
"Drzwi do NATO muszą być dla Ukrainy otwarte" Rezygnacja Sojuszu z tego postulatu byłaby największym zwycięstwem prezydenta Rosji Władimira Putina - ostrzega komentator.
W którą stronę pójdzie Ukraina? Sondaż 19 proc. respondentów nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, z kim ich kraj miałby wchodzić w sojusze.
NATO przestanie "wymachiwać szabelką"? Nowe sankcje spowodowałyby według niego jedynie usztywnienie stanowiska rosyjskiego kierownictwa.
Tagi: ukraina w nato, zeman, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz