Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
układ warszawski
13.06.2014 15:20

"Układ warszawski". Sąd uniewinnił oskarżonych

Sąd uniewinnił pięciu urzędników, oskarżonych o korupcję w sprawie tak zwanego układu warszawskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

Chodzi o byłego wiceszefa gminy Centrum Pawła Bujalskiego, był radną i sekretarza gminy Ludwikę Wujec oraz troje innych osób.

Rzecznik Sądu Okregowego w Warszawie Agnieszka Domańska powiedziała IAR, że wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje więc prawo do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia na piśmie, a następnie możliwość wniesienia apelacji.

Układem warszawskim nazywano w mediach koalicję UW-SLD, a potem PO-SLD rządzącą Warszawą w latach 1994-2001. Urzędnicy mieli przyjmować i przekazywać łapówki, dzięki którym biznesmeni prowadzący interesy w stolicy mogli liczyć na przychylność ówczesnych władz miasta. W 2007 roku 16 osób usłyszało w sumie 37 zarzutów w tej sprawie. Dziewięć przyznało się do winy i zaproponowało dobrowolne oddanie się karze.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawa Amber Gold. Co z sędzią? Sąd Najwyższy rozpatrzy odwołanie Ministra Sprawiedliwości oraz obrony w sprawie byłego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego.
Przeszkadzali Palikotowi. Dostaną karę za... Po 500 zł grzywny mają zapłacić trzej mężczyźni, którzy przed rokiem zakłócili spotkanie Janusza Palikota z mieszkańcami Kielc - orzekł kielecki sąd rejonowy.
Na listę dłużników bez wyroku sądu? Już wkrótce Sąsiad nie spłacił długu lub sklep nie oddał pieniędzy za towar? Wkrótce nierzetelnych dłużników będzie można wpisać na czarną listę. I to bez wyroku sądu.
Tagi: układ warszawski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz