Notowania

poroszenko
16.07.2014 20:24

UE musi wysłać ,,jasny sygnał" ws. Ukrainy

Premier Wielkiej Brytanii uważa, że Wspólnota musi zareagować na to, co się dzieje na Wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Niewykluczone, że przywódcy 28 państw zdecydują o rozszerzeniu restrykcji wobec Rosji. W tym kontekście mówi się o wstrzymaniu finansowania rosyjskich projektów przez europejskie banki.

Premier Wielkiej Brytanii uważa, że Wspólnota musi zareagować na to, co się dzieje na Wschodzie.

- _ Sytuacja na Ukrainie jest nie do zaakceptowania. Integralność terytorialna tego kraju nie jest szanowana przez Rosję. Podczas tego spotkania Rady (Europejskiej) musimy więc wysłać bardzo i podjąć zdecydowane kroki _ - powiedział David Cameron przed rozpoczęciem obrad.

Pod koniec czerwca Unia Europejska przedstawiła ultimatum dla prorosyjskich separatystów. Wspólnota domagała się oddania Ukrainie kontroli nad przejściami granicznymi, uwolnienia zakładników i rozpoczęcia negocjacji w sprawie wprowadzenia w życie Planu Pokojowego prezydenta Petra Poroszenki.

Mimo że żądania te nie zostały spełnione, na razie Unia rozszerzyła jedynie sankcje wizowe i finansowe. Na czarnej liście są obecnie 72 osoby i 2 firmy z Krymu. Co do restrykcji gospodarczych wciąż nie ma jednomyślności wśród krajów członkowskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Cameron beszta urzędników. Wielki strajk Premier Wielkiej Brytanii skrytykował planowany na czwartek strajk pracowników sektora publicznego, którzy sprzeciwiają się zamrożeniem płac i cięciom budżetowym.
Doradca Putina: "Poroszenko to nazista" _ - Europejska opinia publiczna będzie zaskoczona, gdy ten nazistowski Frankenstein, który został stworzony przez unijnych biurokratów i kilku polityków, zapuka do drzwi krajów europejskich - _powiedział Głazjew.
Poroszenko apeluje do Rosji i Europy Ukraina pragnie pokoju i dlatego zwraca się do wszystkich zaangażowanych stron o zaniechanie agresji i odłożenie broni - powiedział prezydent Poroszenko
Poroszenko niespodziewanie chwali Putina Według Petra Poroszenki, decyzja Władimira Putina to pierwszy praktyczny krok strony rosyjskiej dla realizacji planu pokojowego ukraińskiego prezydenta.
Tagi: poroszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz