Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UE utrzyma obecną politykę wobec Rosji

0
Podziel się:

Nie ma też żadnego nowego formatu rozmów z Rosją - poinformował Grzegorz Schetyna.

UE utrzyma obecną politykę wobec Rosji
(AP/East News)
bFeYCrwB

Unia Europejska utrzyma jak na razie swoją politykę wobec Rosji - poinformował w poniedziałek w Brukseli szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna, podsumowując dyskusję na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE.

Według Schetyny dzisiejsza dyskusja ministrów o relacjach z Rosją trwała blisko cztery godziny. - _ Ustaliliśmy, że to jest początek debaty o Rosji. I ustaliliśmy to, że Unia Europejska nie zmieni polityki w stosunku do Rosji. To jest najważniejsze, bo pojawiały się głosy, że być może potrzebna jest korekta tej polityki _ - powiedział Schetyna na konferencji prasowej.

Jak dodał, celem jest to, by polityka europejska zmieniała politykę rosyjską, a nie by sama była zmieniana. Według ministra nie ma też wątpliwości, że należy utrzymać sankcje wobec Rosji, wprowadzone w związku z konfliktem na Ukrainie. Nie ma też _ żadnego nowego formatu rozmów z Rosją _ - poinformował.

bFeYCrwD
Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna obiecuje Ukrainie pomoc. Jaką? Zgodnie z ustaleniami Grupy Wyszehradzkiej każdy z jej członków będzie wspierał Kijów na wybranych polach.
Polska gotowa do rozmów o Ukrainie Grzegorz Schetyna przypominał na konferencji prasowej, że już wcześniej Polska angażowała się w rozwiązanie konfliktu na Wschodzie.
Schetyna: Nie ugniemy się w sprawie Ukrainy Unia Europejska nie złagodzi sankcji wobec Rosji, wprowadzonych w związku z konfliktem na Ukrainie - poinformował Grzegorz Schetyna.
bFeYCrxe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)