Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uczestnicy konferencji o AIDS upamiętnią ofiary katastrofy malezyjskiego samolotu

0
Podziel się

Wcześniej media donosiły o co najmniej 100 uczestnikach wydarzenia.

Uczestnicy konferencji o AIDS upamiętnią ofiary katastrofy malezyjskiego samolotu
(PAP/EPA)
bEaaemRN

Międzynarodowe Stowarzyszenie AIDS (International AIDS Society - IAS) poinformowało, że na pokładzie malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który został zestrzelony w czwartek znajdowało się co najmniej sześć osób udających się na konferencję. Wcześniej media donosiły o co najmniej 100 delegatach.

IAS podkreślił, że na pokładzie Boeinga 777 był m.in. Joep Lange - jeden z pionierów walki z AIDS i były prezes międzynarodowego stowarzyszenia do walki z AIDS. - _ To dla świata czas głębokiego smutku. Ciężko wyrazić skalę naszej straty. Nasi koledzy wybrali się w podróż ponieważ byli oddani misji powstrzymania rozwoju AIDS. Oddamy hołd ich przywiązaniu i zatrzymamy ich w naszych sercach zaczynając w niedzielę zaplanowany program (konferencji) _ - powiedziała prezydent IAS Francoise Barre-Sinoussi.

Spotkanie, w którym weźmie udział ok. 12 tys. osób, rozpoczyna się w niedzielę w Melbourne. Wśród gości jest m.in. były prezydent USA Bill Clinton. Boeing 777 linii Malaysia Airlines, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, rozbił się w czwartek na wschodzie Ukrainy. Według przewoźnika w samolocie było łącznie 298 osób. Wszyscy zginęli.

bEaaemRP
Czytaj więcej w Money.pl
Walki na Ukrainie: Udało się odbić... Większa część miasta została pozbawiona elektryczności i wody.
Samolot Malaysia Airlines zestrzelony. Trwają poszukiwania winnych Na pokładzie było 298 osób. Ratownicy poinformowali dziś rano, że udało im się odnaleźć drugą czarną skrzynkę samolotu.
Samolot Malaysia Airlines zestrzelony. Kto jest winny? Na pokładzie było 298 osób, w tym trójka niemowląt.
bEaaemSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)