Notowania

uczelnie
01.10.2009 08:50

Uczelnie na czarnej liście UOKiK

SHG i Politechnika Warszawska muszą zapłacić wysokie grzywny za źle konstruowane umowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(uniinnsbruck / Flickr (CC BY SA 3.0))

Wyższe uczelnie łamią prawa studentów. To wniosek z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego dotarł _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Gazeta pisze, że na czarnej liście znalazły się między innymi stołeczne Szkoła Główna Handlowa i Politechnika Warszawska. Zgodnie z ustaleniami raportu uczelnie nie podawały w umowach wysokości opłat za studia ani terminów ich wnoszenia.

SGH ponadto wydała zarządzenie, które zwalniają ją z obowiązku informowania studentów o wysokości czesnego. Studenci tym samym nie mieli gwarancji, że ktokolwiek poinformuje ich o zmianie opłat.

Za łamanie praw UOKiK nałożył kary: SGH musi zapłacić 270 tysięcy złotych grzywny, a Politechnika Warszawska 53 tysiące.

Urząd prowadzi jeszcze cztery postępowania wyjaśniające przeciwko warszawskim uczelniom: AWF, SGGW, ASP oraz Uniwersytetowi Kardynała Stefana Wyszyńskiego - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

* [ 2 mln studentów rozpoczyna nowy rok akademicki ]( http://news.money.pl/artykul/2;mln;studentow;rozpoczyna;nowy;rok;akademicki,105,0,541033.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: uczelnie, kary, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz