Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uciekł ze szwedzkiego więzienia i wpadł w ręce policji

0
Podziel się:

Policja zatrzymała Krzysztofa J., który skazany w Szwecji na 10 lat
więzienia za przemyt narkotyków nie wrócił z przepustki i ukrywał się w Polsce.

Uciekł ze szwedzkiego więzienia i wpadł w ręce policji
(East News)

Policja zatrzymała Krzysztofa J., który skazany w Szwecji na 10 lat więzienia za przemyt narkotyków nie wrócił z przepustki i ukrywał się w Polsce. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, 32-letni J. w 2005 r. został zatrzymany w Szwecji za przemyt 5 kilogramów narkotyków. Skazano go na 10 lat więzienia. Karę odbywał w szwedzkim więzieniu.

_ - Kiedy mężczyzna wyszedł na przepustkę, wybrał wolność i uciekł z kraju. Policyjne dochodzenie wykazało, że 32-latek najprawdopodobniej wrócił do Polski i tutaj się ukrywa _ - powiedział Jakubowski.

O pomoc w odnalezieniu J. funkcjonariusze ze Szwecji zwrócili się do polskiej policji. Jak powiedział Jakubowski, materiały przekazane przez Szwedów były bardzo skąpe, a dodatkowo Krzysztof J. nie utrzymywał kontaktów ani z rodziną ani z przyjaciółmi, od 2005 r. nie pojawiał się też w żadnych bazach danych.

Policjanci z biura kryminalnego komendy głównej przypuszczali, że poszukiwany najprawdopodobniej przebywa w Dąbrowie Górniczej. Przy pomocy funkcjonariuszy ze Śląska udało się ustalić, że Krzysztof J. pracował w firmie wynajmującej samochody i posługiwał się dowodem osobistym swojego mieszkającego poza Polską brata.

Poszukiwany został zatrzymany 15 stycznia, gdy wchodził do pracy. Próbował wmówić funkcjonariuszom, że pomylili go z bratem, ale na komisariacie jego dane zostały potwierdzone.

_ - Krzysztof J. został już tymczasowo aresztowany i o jego dalszym losie zadecyduje już sąd _ - powiedział Jakubowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjka skazana na śmierć za przemyt Kobieta schwytana w Indonezji, próbowała przemycić prawie pięć kilogramów kokainy. Twierdzi, że została zmuszona.
Przemytnicy narkotyków kończą działalność Dziewięć osób odpowie za przemyt narkotyków z Holandii. W sumie przerzucili do Polski środki odurzające o łącznej wartości 20 milionów złotych.
Policja przejęła 7 kg narkotyków Pierwszy z mężczyzn, 43-letni mieszkaniec śródmieścia Bytomia, został zatrzymany w miniony czwartek wieczorem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)