Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ucieczka z Zakładu Karnego w Płocku. Więźnia ujęła policja

0
Podziel się:

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku został powiadomiony przez Zakład Karny o ucieczce jednego z osadzonych o godz. 2.45 w nocy z poniedziałku na wtorek. Na miejsce wysłano natychmiast policyjne patrole.

Ucieczka z Zakładu Karnego w Płocku. Więźnia ujęła policja
(East News)

W nocy z poniedziałku na wtorek z Zakładu Karnego w Płocku (Mazowieckie) uciekł więzień, odbywający karę dożywotniego pozbawienia wolności. Po kilku minutach uciekiniera ujęła policja ok. 200 m od muru więzienia. Okoliczności ucieczki bada Służba Więzienna.

Jak poinformował rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek, podczas zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku został powiadomiony przez Zakład Karny o ucieczce jednego z osadzonych o godz. 2.45 w nocy z poniedziałku na wtorek. Na miejsce wysłano natychmiast policyjne patrole.

_ Po sześciu minutach od zgłoszenia mężczyzna został zatrzymany. Do zatrzymania doszło około 200 metrów od Zakładu Karnego, na jednej z sąsiednich ulic _ - powiedział Piasek.

Rzecznik dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Jarosław Góra poinformował, że w sprawie ucieczki wszczęte zostało wewnętrzne postepowanie wyjaśniające prowadzone pod nadzorem dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Łodzi. Czynności te - jak podkreślił - mają ustalić _ przyczyny i wszelkie okoliczności zdarzenia _.

_ Potwierdzam, że skazany odbywający karę w zakładzie Karnym w Płocku podjął próbę ucieczki. Sforsował ogrodzenie zewnętrzne i został ujęty w bezpośrednim pościgu przez funkcjonariuszy policji, którzy byli powiadomieni o zdarzeniu _ - powiedział ppłk Góra.

Dodał, że osadzony, który podjął próbę ucieczki, odbywał w płockim Zakładzie Karnym karę dożywotniego pozbawienia wolności.

O tym, do którego Zakładu Karnego trafi do dalszego odbycia kary, na którą został skazany, zdecydować ma komisja penitencjarna.

_ Z pewnością zostanie on zakwalifikowany do kategorii osadzonych niebezpiecznych _ - zaznaczył ppłk Góra.

Czytaj więcej w Money.pl
Prof. KUL podejrzany o plagiat. Ale zaprzecza Zarzut dotyczy publikacji _ Ewolucja kościelnego prawa polskiego w świetle kodyfikacji do XIX wieku _, w której Stanisław T. przywłaszczył autorstwo cudzych utworów.
Prawomocny wyrok za łapówki dla Dochnala Sąd odwoławczy utrzymując wyrok w mocy uznał obie apelacje za oczywiście bezzasadne. W jego ocenie sąd pierwszej instancji trafnie ocenił całość postawy procesowej oskarżonych.
"Potwór z Cleveland" nie żyje. Powiesił się Podjęto próbę reanimacji, po czym przewieziono go do szpitala, gdzie około półtorej godziny później lekarze stwierdzili zgon.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)