Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
uchylenie immunitetu
25.07.2014 10:46

Uchylenie immunitetu Tadeuszowi Iwińskiemu. Posłowie przeciw

Wnioskowała o to policja, która chciała ukarać go za wykroczenie drogowe. Za głosowało 31 posłów; 387 było przeciw; 13 posłów wstrzymało się od głosu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sejm odrzucił wniosek o zniesienie immunitetu posłowi Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wnioskowała o to policja, która chciała ukarać go za wykroczenie drogowe. Za głosowało 31 parlamentarzystów; 387 było przeciw; 13 posłów wstrzymało się od głosu. Do uchylenia potrzebna była bezwzględna większość 231 głosów.

Policja zarzuciła Iwińskiemu spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym po wypadku drogowym z 16 grudnia 2013 r., do którego doszło na ul. Radiowej w Olsztynie. Zdaniem Policji ok. godz. 15.45 Iwiński wysiadając z taksówki nie upewnił się, czy otwarcie drzwi nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, w wyniku czego - jak argumentował przedstawiciel policji przed komisja regulaminową - _ uderzył tylnymi, prawymi drzwiami w wykonujący manewr omijania samochód, uszkadzając oba pojazdy _.

Komendant główny policji wniósł 26 marca do Sejmu wniosek o zgodę na pociągnięcie Iwińskiego do odpowiedzialności karnej za wykroczenie. Sprawozdawca komisji regulaminowej i spraw poselskich Stanisław Chmielewski(PO) mówił w czwartek w Sejmie, że komisja przyjęła jednogłośnie rekomendację, by odrzucić ten wniosek.

_ - Trudno pociągać kogoś do odpowiedzialności karnej, jeżeli to zdarzenie związane jest z prowadzeniem działalności gospodarczej i ruchem pojazdów. Natomiast poseł Iwiński nie był w tym zakresie ani kierowcą, ani sprawcą. Za bezpieczeństwo pasażerów zdaniem komisji odpowiada ten, kto prowadzi działalność gospodarczą, więc kierowca taksówki _ - stwierdził Chmielewski.

Sam Iwiński wyraził zdziwienie, że _ sprawa ta stała się przedmiotem debaty komisji i wysokiej izby _. - _ Ja płacę zawsze mandaty, jeżeli trzeba, jestem karnym posłem. Natomiast, przepraszam, nie mogę wyjść na frajera, który ponosi odpowiedzialność, a odpowiedzialności nie ponoszą ci, którzy - wydają się - powinni ponieść _ - powiedział poseł SLD.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto powalczy z Gronkiewicz-Waltz o stolicę? Według informatorów PAP z kierownictwa partii, komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził w czwartek na razie 60 kandydatów na prezydentów miast.
Dla kogo renta? Posłowie przyjęli zmiany Do jej uzyskania nie będzie wymagane przebywanie na terytorium RP, a jedynie posiadanie w Polsce miejsca zamieszkania.
Pomór świń. Sawicki: Będą kolejne utylizacje Minister Rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział ponowną utylizację.
Tagi: uchylenie immunitetu, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz