Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uchodźcy kurdyjscy z Syrii uciekają do Turcji

0
Podziel się:

Wcześniej granica była zamknięta, gdyż rząd turecki oświadczył, że nie jest już w stanie zapewnić schronienia uchodźcom z Syrii.

Uchodźcy kurdyjscy z Syrii uciekają do Turcji
(PAP/EPA)

Do Turcji napływają uchodźcy kurdyjscy, którzy uciekają z Syrii przed dżihadystami. Od wczoraj granicę przekroczyło około 45 tysięcy syryjskich Kurdów. Uchodźcy zbierali się przy punktach granicznych od dwóch dni, czekając na ich otwarcie, które, zgodnie z decyzję władz w Ankarze, nastąpiło wczoraj.

Wcześniej granica była zamknięta, gdyż rząd turecki oświadczył, że nie jest już w stanie zapewnić schronienia uchodźcom z Syrii. Od początku trwającej tam wojny domowej Turcja przyjęła około półtora miliona Syryjczyków.

Kurdowie uciekają z Syrii przed ekstremistami z Państwa Islamskiego, którzy zajęli w nocy 60 wiosek przy granicy z Turcją. W całonocnych starciach dżihadystów z oddziałami Kurdów w tym regionie zginęło 18 bojowników Państwa Islamskiego.

Członkowie terrorystycznej organizacji sunnickiej Państwo Islamskie opanowali duże terytoria w Syrii i Iraku. Na zajętych terenach prześladują i mordują członków mniejszości religijnych i etnicznych, głównie chrześcijan, jazydów i Kurdów. Stany Zjednoczone opracowują plany operacji zbrojnej przeciwko dżihadystom.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści szturmują kurdyjskie miasto w Syrii Agencja AFP podała, że miasto jest z trzech stron wzięte w kleszcze nacierających, a kurdyjscy ochotnicy docierają do niego już tylko od północy, od strony granicy z Turcją.
Zakładnicy uprowadzeni przez islamistów wolni Zakładnicy zostali uwolnieni w wyniku operacji ratunkowej przeprowadzonej przez tureckie służby specjalne.
Zapobiegli zamachom dżihadystów Władze nie ujawniły jednak, ze względu na opinię publiczną, jakie mogły być potencjalne cele zamachów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)