Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ubój rytualny z powrotem w Sejmie

0
Podziel się:

Ponad sto dwadzieścia tysięcy podpisów w tej sprawie zebrała Krajowa Rada Izb Rolniczych. Obrońcy praw zwierząt zapowiadają protest przed Sejmem.

Ubój rytualny z powrotem w Sejmie
(Piotr VaGla Waglowski/własność publiczna/wikipedia)

Wraca sprawa uboju rytualnego. Sejm będzie rozpatrywał obywatelski projekt ustawy przywracający ubój zwierząt bez ogłuszania. Ponad sto dwadzieścia tysięcy podpisów w tej sprawie zebrała Krajowa Rada Izb Rolniczych. Obrońcy praw zwierząt zapowiadają protest przed Sejmem.

Ubój rytualny, czyli bez uprzedniego ogłuszenia zwierzęcia, stosowany jest na potrzeby grup wyznaniowych. Głównie muzułmanów i żydów. Od początku zeszłego roku jest w Polsce zakazany. Choć już raz odbyła się próba jego legalizacji, to rządowy projekt upadł w Sejmie.

Dyrektor Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz liczy, że tym razem posłowie zdecydują inaczej. - _ Te zwierzęta ubijane są w większości tą samą metodą, tylko już nie w Polsce i muszą jeszcze bardziej cierpieć, bo muszą jechać pięćset czy tysiąc kilometrów dalej _ - powiedział Szmulewicz.

Sprawą zajmie się także wkrótce Trybunał Konstytucyjny bo zdaniem zakaz uboju rytualnego godzi w wolność praktyk religijnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael protestuje w sprawie uboju rytualnego Odrzucenie przez polski Sejm projektu ustawy dopuszczającej ubój rytualny jest nie do przyjęcia - oświadczył MSZ Izraela.
PO bez dyscypliny w głosowaniu ws. uboju Ponad 30 posłów PO chce głosować przeciwko temu projektowi.
Ubój rytualny w Polsce. Co dalej? Ubój rytualny dopuszczony jest w większości krajów Europy. Nie wolno go wykonywać natomiast w Szwecji, Norwegii i Szwajcarii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)