Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tysiąc złotych za rzucenie niedopałka na trawnik

0
Podziel się:

Taką karę przewiduje nowelizacja ustawy o trawnikach i zieleńcach.

Tysiąc złotych za rzucenie niedopałka na trawnik
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie omawiany projekt ustawy o korzystaniu z trawników i zieleńców w celach rekreacyjnych. Projekt został przygotowany przez komisję Palikota.

Do tej pory za relaks na miejskiej zieleni trzeba było zapłacić mandat w wysokości 500 złotych. Jako pierwsi z tej zasady wyłamali się radni Poznania, którzy wyznaczyli tereny, na których można swobodnie wypoczywać. Jej śladem poszła sejmowa komisja _ Przyjazne Państwo _, która przygotowała w tej sprawie projekt ustawy.

Poseł Janusz Palikot tłumaczy dziennikowi_ Polska _, że członkowie komisji dostali przynajmniej kilkaset zgłoszeń w tej sprawie z różnych miast. Poznański radny SDPI Dominik Herberholz dodaje, że ustawa zlikwiduje uciążliwe dla społeczeństwa prawo, ale też da gminom pewne pole manewru. Dotychczasowe przepisy, jak twierdzi, były absurdalne.

Ustawa da zatem możliwość wylegiwania się na trawnikach, ale z drugiej strony zaostrzy kary za zaśmiecanie terenów zielonych. _ Polska _ podkreśla, że za rzucenie niedopałka papierosa trzeba będzie liczyć się z karą w wysokości nawet tysiąca złotych. To samo dotyczyć ma właścicieli psów, które zanieczyszczą miejską zieleń.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)