Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tymoszenko w więzieniu. "Władze chcą jej śmierci"

Wiceprzewodniczący Bloku Julii Tymoszenko, Serhij Sobolew oświadczył z trybuny Rady Najwyższej w Kijowie, że władze chcą zgładzić Tymoszenko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

*Wiceprzewodniczący Bloku Julii Tymoszenko, Serhij Sobolew oświadczył z trybuny Rady Najwyższej w Kijowie, że władze chcą zgładzić Tymoszenko nie pozwalając jej na leczenie, zalecone wcześniej przez międzynarodową komisję lekarską, składającą się z Niemców, Kanadyjczyków i przedstawicieli Ukrainy. *W imieniu innych posłów BJuT Sobolew wyraził przekonanie, że wszystkie te fakty są _ dowodem świadomego ignorowania problemów zdrowotnych Tymoszenko i zamiarów zgładzenia jej jako głównego oponenta prezydenta Wiktora Janukowycza _.

Opozycjonistka od miesięcy uskarża się na silne bóle kręgosłupa, w związku z którymi nie może samodzielnie chodzić.

_ - Zagraniczni lekarze po zbadaniu byłej premier potwierdzili poważny stan Tymoszenko i wskazali, że takie objawy, jakie u niej występują, można leczyć wyłącznie w wyspecjalizowanym szpitalu poza systemem penitencjarnym _ - powiedział Sobolew.

_ - Te wnioski lekarzy niemieckich oficjalnie przekazano Prokuraturze Generalnej i Ministerstwu Zdrowia 7 marca. Nie zważając na to ukraińskie władze podjęły cyniczną i drakońską decyzję o leczeniu Tymoszenko w kolonii karnej _ - podkreślił deputowany.

We wtorek ukraińska służba więzienna rozpowszechniła komunikat, w którym ogłoszono, że Tymoszenko nadal odmawia leczenia przez lekarzy więziennych i nalega, by kurowano ją w Niemczech. Obrońcy byłej premier odpowiedzieli, że informacje o żądaniach leczenia w Niemczech są nieprawdziwe.

W październiku ubiegłego roku Tymoszenko została skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu przez jej rząd umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Opozycjonistka twierdzi, że za jej procesem i wyrokiem stoi prezydent Janukowycz, który chce wyrugować ją z polityki. Zgodnie z prawem osoba karana nie może na Ukrainie startować ani w wyborach prezydenckich, ani parlamentarnych.

Tymoszenko była najważniejszą konkurentką obecnego szefa państwa w wyborach prezydenckich na początku 2010 roku.

O Tymoszenko w więzieniu czytaj w Money.pl
Uwięziona premier nie chce nosić drelichu Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko łamie regulamin zakładu karnego, w którym odsiaduje wyrok.
Nie widzą konieczności operacji Tymoszenko Stan zdrowia przebywającej w więzieniu byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko nie wymaga leczenia operacyjnego.
Zaskakujący zwrot w sprawie Julii Tymoszenko Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie wykluczył ułaskawienia swojej przeciwniczki.
Tagi: julia tymoszenko w więzieniu, tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz