Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tymoszenko się odwołuje. Sąd znów nie zajmie się sprawą?

W Kijowie rozpoczęło się posiedzenie Wyższego Specjalizowanego Sądu w sprawie Julii Tymoszenko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*W Kijowie rozpoczęło się posiedzenie Wyższego Specjalizowanego Sądu w sprawie Julii Tymoszenko. *

Sędziowie mają rozważyć ewentualną kasację wyroku skazującego byłą premier na 7 lat więzienia za naruszenia proceduralne w czasie podpisywania umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Adwokat byłej premier Serhij Własenko powiedział, że sąd prawdopodobnie po raz kolejny odłoży posiedzenie, argumentując, że nie można rozpatrywać sprawy bez obecności skazanej. Ta nie może jednak przyjść do sądu ze względu na stan zdrowia.

W ten sposób - zdaniem obrońców - władze uniemożliwiają zajęcie się sprawą przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, a tylko na niego liczą adwokaci Julii Tymoszenko.

Odpowiadając na pytanie, czy na sąd może wpłynąć obecność na sali rozpraw delegacji Parlamentu Europejskiego, składającej się z jej byłego przewodniczącego Pata Coksa i byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, obrońca byłej premier powiedział, że nie należy na to liczyć.

-_ Na Ukrainie sądownictwo jest tak zależne od władzy, że obecność na sali nawet Pana Boga, przy ciągłej łączności telefonicznej z prezydentem Janukowyczem, nie sprawi, że ten sąd będzie niezależny - _ mówi adwokat Tymoszenko.

Delegaci Parlamentu Europejskiego nie komentują przebiegu sprawy i nie rozmawiają z dziennikarzami. Tak będzie do końca jej rozpatrywania przez ukraińskie sądy.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydenci razem. Tematem tylko mecz? - _ To jest święto futbolu w Polsce i na Ukrainie. Może być okazją do rozmów na wszystkie tematy _.
Prezydent obserwatorem procesu Tymoszenko Szef Parlamentu Europejskiego potwierdził, że były prezydent RP i były przewodniczący PE będą monitorowali w imieniu europarlamentu postępowania sądowe.
Tagi: julia tymoszenko w więzieniu, tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz