Notowania

tymoszenko
10.11.2011 08:04

Tymoszenko ma problemy z kręgosłupem i nie może chodzić

Pogorszył się stan zdrowia przetrzymywanej od trzech miesięcy w areszcie byłej premier i przeciwniczki politycznej prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

*Pogorszył się stan zdrowia przetrzymywanej od trzech miesięcy w areszcie byłej premier i przeciwniczki politycznej prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza - poinformował obrońca opozycjonistki Serhij Własenko. *

Skazana niedawno na 7 lat więzienia Julia Tymoszenko przez problemy z kręgosłupem nie może samodzielnie chodzić - zaalarmował.

_ - Stan jej zdrowia drastycznie się pogorszył. Jest to związane z warunkami przebywania w areszcie _ - oświadczył Własenko na konferencji prasowej w Kijowie. Adwokat spotkał się z dziennikarzami przed bramą aresztu, w którym więziona jest była premier. Przekazał, że Tymoszenko _ praktycznie nie wstaje z łóżka _.

Wyrok 7 lat więzienia Tymoszenko usłyszała 11 października. Została skazana za nadużycia, których miała się dopuścić zawierając w 2009 r. umowy gazowe z Rosją. Była premier twierdzi, że wyrok ten był motywowany politycznie. Podobnego zdania jest Unia Europejska.

Tymoszenko była najważniejszą konkurentką Janukowycza w wyborach prezydenckich na początku ubiegłego roku. Zgodnie z ukraińskim prawem osoba skazana nie może uczestniczyć ani w wyborach parlamentarnych, ani prezydenckich.

O Tymoszenko w więzieniu czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t83098.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowe;prawo;dla;tymoszenko;odlozone,211,0,958163.html) Tymoszenko miała wyjść z więzienia. Miała... Ukraiński parlament odłożył dziś rozpatrzenie zmian w prawie karnym, które mogłyby pomóc w uwolnieniu byłej premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t94074.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/janukowycz;ostrzega;nasi;przeciwnicy;szykuja;zbrojne;ataki,160,0,956320.html) Obalili płot, a Janukowycz straszy zamachami Prezydent Ukrainy oskarżył przeciwników o dążenia do zachwiania stabilności gospodarczej i politycznej kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t160965.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/7;lat;to;za;malo;tymoszenko;grozi;kolejny;proces,57,0,948537.html) 7 lat to mało. Nowy sposób na Tymoszenko Prokuratura Generalna Ukrainy wznowiła zamknięte przed 10 laty śledztwo przeciw byłej premier Julii Tymoszenko, które dotyczy zawładnięcia 25 milionami dolarów środków budżetowych oraz niespłacenia kolejnych 20 mln dolarów podatków.
Tagi: tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz