Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tymoszenko kończy głodówkę. Na prósbę demonstrantów z Majdanu

0
Podziel się:

Córka byłej premier Ukrainy poinformowała, że jej matka jest w bardzo złym stanie fizycznym. Nie porusza się o własnych siłach.

Tymoszenko kończy głodówkę. Na prósbę demonstrantów z Majdanu
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Julia Tymoszenko kończy głodówkę. Więziona ukraińska opozycjonistka po dwunastu dniach przerwała protest - podała rosyjska agencja Interfax, powołując się na córkę Tymoszenko, Jewheniję.

Decyzja o zakończeniu głodówki zapadła po prośbach, jakie do byłej premier skierowali uczestnicy proeuropejskich demonstracji. - _ Jej protest kończy się na prośbę Majdanu _ - powiedziała Jewhenija Tymoszenko podczas konferencji prasowej w Charkowie. Poinformowała też, że jej matka jest w bardzo złym stanie fizycznym. Nie porusza się o własnych siłach.

Była szefowa ukraińskiego rządu jest więziona od 2011 roku. Została skazana za nadużycia władzy w związku z zawarciem umowy gazowej z Rosją. Ukraińska opozycja i Zachód uważają ją za więźnia politycznego.

Julia Tymoszenko ogłosiła głodówkę 25 listopada na znak solidarności z demonstrantami, którzy protestują przeciwko zerwaniu przez ukraińskie władze przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Dwa dni temu grudnia manifestanci z Placu Niepodległości w Kijowie napisali petycję, w której poprosili byłą premier o przerwanie protestu głodowego. Dzisiaj petycja dotarła do jej rąk.

Czytaj więcej w Money.pl
Tylko tak da się rozmawiać z Janukowyczem Przetrzymywana w więzieniu Julia Tymoszenko jest przekonana, że tylko w ten sposób można przemówić do rozsądku prezydentowi Ukrainy.
Milicja twardo rozprawi się z Ukraińcami - _ Staramy się nie stosować siły, ale jeśli dojdzie do złamania prawa, będziemy reagować zdecydowanie i twardo _ - uprzedza szef kijowskiej milicji.
Ukraina bliżej UE to zagrożenie dla Putina Marie Mendras z francuskiego Ośrodka Badań Naukowych tłumaczy przy okazji szczytu w Wilnie, dlaczego Rosji tak bardzo zależy na wstrzymaniu starań krajów PW o wejście do Unii.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)