Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tymoszenko chce do szpitala w Kijowie albo aresztu domowego

Skazana na siedem lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko życzy sobie przeniesienia z Charkowa do szpitala w Kijowie albo umieszczenia w areszcie domowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/</br>FOTOLINK/East News)

Skazana na siedem lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko życzy sobie przeniesienia z Charkowa do szpitala w Kijowie albo umieszczenia w areszcie domowym - poinformowali w Berlinie leczący ją niemieccy lekarze._ _

_ - To poprawiłoby jej ogólną sytuację i znacznie uprościłoby możliwość terapii _ - ocenił szef berlińskiej kliniki uniwersyteckiej Charite Karl Max Einhaeupl, cytowany przez agencję dpa. Twierdzi on, że w szpitalu w Charkowie, gdzie obecnie przebywa Tymoszenko, okna są zaklejone i nie przepuszczają dziennego światła.

Według lekarza stan zdrowia Tymoszenko poprawił się. Jednak panujące w charkowskim szpitalu warunki niekorzystnie wpływają na stan jej psychiki. Tymoszenko jest w szpitalu pod stałą obserwacją strażników.

Jesienią zeszłego roku Tymoszenko została skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją. Była premier Ukrainy uważa jednak, że wyrok wydano z powodów politycznych i oskarża ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza o próbę wyeliminowania jej z walki politycznej.

Cierpiącej na przepuklinę kręgosłupa Tymoszenko przez wiele miesięcy odmawiano należytej opieki lekarskiej. Pod międzynarodową presją ukraińskie władze zgodziły się, by leczeniem byłej premier zajęli się niemieccy lekarze z renomowanego berlińskiego szpitala.

Postępowanie władz ukraińskich wobec Julii Tymoszenko wywołało protesty w wielu krajach europejskich, a nawet apele o bojkot zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy, które Ukraina współorganizuje z Polską.

Czytaj więcej o sytuacji Tymoszenko w Money.pl
Palikot przy łóżku Tymoszenko. Prosiła go o... Poseł odwiedził, odbywającą karę siedmiu lat więzienia byłą premier Ukrainy.
To pewne. Tymoszenko przerwie głodówkę Jest już tak źle? Zgodziła się na przewiezienie do szpitala, pod jednym warunkiem.
Jest decyzja. Wtedy przesłuchają Tymoszenko Ukraina-Tymoszenko-przesłuchania
Tagi: julia tymoszenko w więzieniu, tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz