Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tymczasowe aresztowanie
28.02.2007 14:10

Tymczasowe aresztowanie jest nadużywane

Według rzecznika praw obywatelskich tymczasowe aresztowania w naszym kraju trwają zbyt długo. Rekordzista spędził w tymczasowym areszcie sześć lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Życie Warszawy" pisze, że według rzecznika praw obywatelskich tymczasowe aresztowania w naszym kraju trwają zbyt długo.

Gazeta zwraca uwagę, że rekordzista spędził w tymczasowym areszcie sześć lat. Tysiąc osób siedzi dzisiaj za kratami bez wyroku więcej niż dwa lata. "To stanowczo za długo" - twierdzi Janusz Kochanowski.

Rzecznik bije na alarm. Z jego obszernego raportu wynika, że choć po tymczasowe aresztowania powinno się sięgać w ostateczności, są w Polsce najczęściej stosowanym środkiem zapobiegawczym.

Raport właśnie otrzymał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, któremu Kochanowski proponuje wspólnie zmierzyć się z problemem - pisze "Życie Warszawy".

Co zrobić, by podejrzanego latami nie zamykać bez wyroku? Wprowadzić limit stosowania tymczasowego aresztu. Takie rozwiązanie funkcjonuje np. we Włoszech i ponoć się sprawdza. W Niemczech i Francji maksymalny czas spędzony w areszcie to - jak mówi praktyka - najwyżej rok - czytamy w dzienniku.

Tagi: tymczasowe aresztowanie, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz