Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
twój ruch
02.02.2014 18:43

Twój Ruch wybrał władze w Szczecinie

Przewodniczącym Twojego Ruchu w Zachodniopomorskiem został Dariusz Stępień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imagestock/iStockphoto)

Dziś w Szczecinie wybrano władze okręgowe i wojewódzkie Twojego Ruchu. Wybory to konsekwencja wcześniejszej likwidacji struktur lokalnych Ruchu. Poseł tej partii Andrzej Piątak broni 170 działaczy, którzy - według niego - zostali z niej wyrzuceni.

Przewodniczącym Twojego Ruchu w Zachodniopomorskiem został Dariusz Stępień, natomiast w okręgu szczecińskim Mariusz Sampławski.

Zarząd krajowy partii rozwiązał w listopadzie ubiegłego roku struktury lokalne Twojego Ruchu w okręgu szczecińskim. Powodem był głównie brak działań, nieobecność w życiu publicznym i politycznym, a także niesnaski wewnętrzne - podano wtedy uzasadnieniu uchwały. Powołano komisarza, którym został Marcin Sampławski.

Andrzej Piątak wraz z kilkunastoma działaczami protestował w niedzielę przed budynkiem, w którym odbywały się wybory. Jak powiedział, około 170 działaczy partii _ zostało z niej wyrzuconych _, po tym jak komisarz partii nie uznał ich oświadczeń woli, wysłanych drogą elektroniczną.

Zdaniem Piątaka, wyrzucenie z partii pozbawiło prawa udziału w niedzielnych wyborach zdecydowaną większość członków okręgu szczecińskiego. - _ Protestowaliśmy, bo ludzie są rozgoryczeni i chcieliby pozostać w partii _ - dodał poseł.

Chce on, żeby sprawę zbadał sąd. Zapowiedział także, że zawiesi swoje członkostwo w klubie poselskim Twojego Ruchu do rozstrzygnięcia sprawy.

Anna Kubica z Twojego Ruchu mówiła dziennikarzom, że zadaniem komisarza było m.in. zebranie od członków rozwiązanych struktur oświadczeń o chęci dalszej przynależności do Ruchu. _ Niestety część osób tych formalności nie dopełniła w pełni i nie mogły zostać członkami Ruchu, ponieważ nie złożyły w terminie w prawidłowy sposób oświadczeń. W związku z powyższym, nie ma ich na kongresie _ - powiedziała Kubica. Jej zdaniem poza partią znalazło się około stu osób.

Małgorzata Prokop-Paczkowska z Twojego Ruchu, wyjaśniła, że oświadczenia można było złożyć komisarzowi drogą elektroniczną, przez sms, rozmowę telefoniczną, listownie lub osobiście. Niektórzy - jak mówiła - zgłosili chęć pozostania w partii Andrzejowi Piątakowi i potem przesłano skany list z ich nazwiskami. _ Niestety nie mogliśmy zweryfikować autentyczności podpisów pod nimi, ponieważ ci państwo nie pojawili się. Na listach były osoby, których nigdy w partii nie było i były podpisy z upoważnienia. Komisarz prosił, żeby zweryfikować autentyczność podpisów, ci państwo nie dopełnili tego jednak _ - powiedziała Prokop-Paczkowska.

Okręg szczeciński TR liczy około 70 osób, w okręgu zachodniopomorskim jest około 200 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Twój Ruch namawia do uprawy konopi Partia przedstawiła projekt ustawy wprowadzającej możliwość uprawiania konopi włóknistych do celów energetycznych.
Palikot chciał uniknąć nazwy "TREP" Komitet wyborczy będzie się nazywał: "Europa Plus Twój Ruch".
Europa Plus kłóci się o nazwę Ryszard KaliszKalisz potwierdził swój start w wyborach do europarlamentu.
Tagi: twój ruch, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz