Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Twój Ruch uruchomi rejestr korupcji politycznej

0
Podziel się:

Lider TR przekonywał, że spółki Skarbu Państwa i samorządowe to miejsce łupu PO i PSL.

Twój Ruch uruchomi rejestr korupcji politycznej
(Maciej Goclon/East News)
bEToufIR

Twój Ruch tworzy internetowy serwis, do którego anonimowo zgłaszać będzie można przypadki korupcji politycznej. Lider TR zachęcał do zamieszczania tam informacji i przekonywał, że spółki Skarbu Państwa i samorządowe to _ miejsce łupu PO i PSL _.

_ Zachęcamy wszystkich obywateli w Polsce, aby zamieszczali informacje, przypuszczenia, dowody, fakty związane z tym, że przedstawiciele życia partyjnego, politycznego - w szczególności koalicji rządowej, ale nie tylko - zajmują różnego rodzaju funkcje w radach nadzorczych, zarządach i w innych organach spółek Skarbu Państwa, a także spółek samorządowych _ - powiedział na środowej konferencji prasowej w Sejmie lider TR Janusz Palikot.

Jak mówił, koalicja rozdała tysiące stanowisk _ zawłaszczając wiele organów spółek wyłącznie partyjnie, nie patrząc na kompetencje _. _ Liczymy na to, że wielu ludzi, którzy się boją w inny sposób przekazać informacje, udostępni taką wiedzę, a potem my będziemy starali się ją zweryfikować i przedstawić także jakieś wnioski dotyczące ewentualnie podjęcia działań przez organy ścigania _ - powiedział Palikot.

bEToufIT

Poinformował, że spotkał się w Lublinie z opiniami, że w trakcie wyborów szefa lokalnych struktur PO na Lubelszczyźnie _ głosy dwóch powiatów zostały kupione przez ministra skarbu za pracę w Polskiej Grupie Energetycznej na terenie Lubelszczyzny i dawnej Zamojszczyzny _. Palikot powiedział, że _ przedstawiciele tego koncernu brali udział w głosowaniu w czasie tego zjazdu i w istotny sposób wpłynęli na wynik tego głosowania i rezygnację z kandydowania konkurenta dla ministra skarbu _.

Palikot zastrzegł, że nie wie czy jest to prawda, ponieważ _ ludzie się boją powiedzieć to pod nazwiskiem _. Dlatego, jak mówił, chce wiedzieć, kto faktycznie zasiada w oddziałach PGE w Lublinie i Zamościu, czy są to ludzie związani z ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim i czy są to osoby, które głosowały na niego. Wyraził nadzieję, że uruchamiany przez partię rejestr pomoże wyjaśnić takie sprawy.

Karpiński został szefem regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie 26 października. Zastąpił na tym stanowisku posła Stanisława Żmijana, który wycofał swoją kandydaturę. Podczas zjazdu PO w Lublinie w głosowaniu tajnym na Karpińskiego głosowało 316 delegatów, 88 było przeciw, 21 osób wstrzymało się od głosu.

Lider TR ocenił, że dziesiątki przedsiębiorstw _ to miejsce łupu PO i PSL _. Jak mówił, jego formacja chce, by ludzie sprzeciwiali się takiej praktyce. _ Wiemy, że to zjawisko, które dzisiaj szczególnie dotyczy PO i PSL (...), dotyczyło też innych partii władzy - kiedy rządził PiS, SLD podobne praktyki miały miejsce _ - mówił. Poseł TR Artur Dębski wskazywał, że młodzi, wykształceni ludzie nie mogą znaleźć pracy, a tymczasem, _ wystarczy zapisać się do PO, zostać delegatem na zjazd i ma się świetną pracę w spółce miejskiej, skarbu państwa, czy w innej instytucji zależnej od obecnej władzy politycznej _.

bEToufIZ

Palikot zapowiedział też, że Twój Ruch wróci do projektów Ruchu Palikota odrzuconych przez Sejm. Chodzi, jak mówił, o projekt dotyczący zakazu zasiadania w organach spółek samorządowych i rządowych, administracyjnych osób pełniących funkcję radnego gminnego szczebla samorządu. Ponadto TR chce też ograniczenia do dwóch kadencji funkcji w samorządzie i życiu politycznym, a także powrotu do dyskusji, czy w Polsce uzasadnione jest istnienie powiatów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w PO. Jest kolejne nagranie W rozmowie opublikowanej na stronie Newsweeka politycy PO przekonują radnego Pawła Frosta do głosowania po ich myśli. W zamian oferują miejsce w radzie nadzorczej jednej z państwowych spółek.
Palikot chce likwidacji składek na ZUS Zamiast koncentrować się na przyciągnięciu do Polski wielkich zagranicznych korporacji należy tworzyć warunki do rozwoju rodzimego biznesu - to tezy programu gospodarczego TR.
PO i Twój Ruch razem przeciw wzmocnieniu NIK Partie chcą odrzucenia projektu SP dającego NIK uprawnienia do prowadzenia śledztw w wykrytych podczas kontroli wykroczeniach czy przestępstwach.
bEToufJu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)