Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Twój Ruch powoła zespół w sprawie Macierewicza

0
Podziel się:

Twój Ruch zamierza powołać zespół badający działalność Antoniego Macierewicza przy rozwiązywaniu WSI.

Twój Ruch powoła zespół w sprawie Macierewicza
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Twój Ruch zamierza powołać zespół badający działalność Antoniego Macierewicza przy rozwiązywaniu WSI. Zespół zostanie zarejestrowany jeszcze w tym tygodniu, a przewodniczyć jego pracom ma wiceszef TR Artur Dębski.

Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek tłumaczy, że publikacja tak zwanego raportu Macierewicza doprowadziła do zdradzenia wielu tajemnic państwowych. Polityk przypomina, że po ujawnieniu raportu mieliśmy wiele kłopotów z wywiadem wojskowym, została zlikwidowana siatka wywiadowcza w Afganistanie, a do więzień trafili współpracujący z naszym wywiadem obywatele Białorusi i Rosji.

Rozenek uważa, że zespół może pokazać skutki ukazania się raportu, a także doprowadzić do oskarżenia osób, które doprowadziły do takiej sytuacji. Polityk uważa, że Antoni Macierewicz który jest odpowiedzialny za demontaż polskiego wywiadu wojskowego, czuje się bezkarny.

Andrzej Rozenek nie ukrywa, że powołanie zespołu jest odpowiedzią na to, co w tej chwili robi Antoni Macierewicz, czyli _ bezczelnego kabaretu na grobach 96 osób _. Rzecznik Twojego Ruchu dodaje, że zespół ma składać się z wąskiego grona polityków i ekspertów. Członkostwo Antoniego Macierewicza nie jest przewidziane, a jego obecność mogłaby mieć jedynie charakter przesłuchania.

Wojskowe Służby informacyjne zostały rozwiązane w 2006 roku. W ich miejsce powołano Służbę Wywiadu Wojskowego i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. W wyniku likwidacji WSI powstała komisja weryfikacyjna, a później tak zwany raport Macierewicza o działalności żołnierzy i pracowników WSI. Został on odtajniony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz dostał medal. Drugi po prezesie Poseł PiS przedstawił dotychczasowe rezultaty prac kierowanego przez niego zespołu.
Zespół Macierewicza do likwidacji? "Ośmieszają cały Sejm" Politycy są zgodni, że zespół Macierewicza nie powinien działać, ponieważ ośmiesza posłów. Odrębne zdanie w tej sprawie prezentuje PiS.
Rońda spokojny. Blef nie był nieetyczny Prof. Jacek Rońda nie uważa swojego zachowania za nieetyczne i ze spokojem czeka na decyzję władz uczelni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)