Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Twój Ruch nie odpuszcza w sprawie Macierewicza

0
Podziel się:

Odszkodowania, zadośćuczynienia i publikacja przeprosin w prasie z tytułu weryfikacji WSI kosztowało ministerstwo obrony około miliona 200 tysięcy złotych.

Twój Ruch nie odpuszcza w sprawie Macierewicza
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Twój Ruch nie zrezygnuje z powołania sejmowego zespołu, który miałby ocenić działalność Antoniego Macierewicza. Zapowiedział to w _ Śniadaniu w Trójce _ poseł Andrzej Rozenek.

W środę miał się zebrać powołany z inicjatywy Twojego Ruchu zespół sejmowy do spraw skutków działalności komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. Komisją tą kierował za rządów Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz. Na posiedzenie zespołu przyszło kilkudziesięciu członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy mając większość wybrali władze zespołu. Posłowie Twojego Ruchu opuścili posiedzenie.

Dziś poseł Rozenek zapowiedział, że jego ugrupowanie powoła nowy zespół w taki sposób, aby żaden poseł PiS-u nie mógł do niego wejść. Dodał, że awantura miała pozytywne skutki. - _ Gdyby nie zajazd PiS-u nikt by nie wiedział, że taki zespół powstał i nie mówiono by o tym czego dopuścił się Antoni Macierewicz - _ powiedział Rozenek.

Rozenek podkreślił, że wyjaśnienie sprawy weryfikacji WSI leży w interesie polskiej racji stanu. Nie można tego zrobić przed sądem, gdyż Macierewicz chroni się za immunitetem poselskim.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z Sojuszu Lewicy Demokratycznej odpowiedział, że nie można zamykać zespołu sejmowego przed jakimikolwiek posłami. Przyznał jednak, że działalność Macierewicza zasługuje na potępienie. _ - Za to co zrobił w sprawie WSI zasłużył na galery - _powiedział Wenderlich.

Mariusz Błaszczak z PiS-u powiedział, że przejęcie zespołu przez jego kolegów było zgodne z regulaminem Sejmu. Miało też precedens gdy, jak twierdził poseł, Platforma Obywatelska przejęła zespół do spraw ochrony zwierząt, powstały z inicjatywy PiS. Błaszczak przypomniał, że o weryfikacji WSI zdecydował Sejm.

Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej zadeklarował, że jego klub nie włączy się w konflikt wokół zespołu.

W lutym 2007 roku prezydent Lech Kaczyński upublicznił sygnowany przez Macierewicza raport z weryfikacji WSI. 29 osób, wymienionych w nim jako współpracownicy WSI, złożyło powództwa sądowe z uwagi na naruszenie ich dóbr osobistych. Odszkodowania, zadośćuczynienia i publikacja przeprosin w prasie z tego tytułu kosztowało ministerstwo obrony około miliona 200 tysięcy złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz oskarżony o szpiegostwo Poseł Twojego Ruchu złoży wniosek o powołanie w Sejmie zespołu parlamentarnego do zbadania działań wiceszefa PiS w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.
Twój Ruch założył zespół, PiS wybrał władze Posłowie TR wyszli z sali, informując, że zrywają posiedzenie.
Antoni Macierewicz wiceprezesem PiS To ukłon w stronę wierzących w zamach w Smoleńsku, twierdzi ekspert.
Tusk ma dosyć bzdur o Smoleńsku Premier zapowiedział ocenę pracy parlamentarnego zespołu, którym kieruje Antoni Macierewicz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)