Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tv trwam
20.05.2013 08:59

TV Trwam walczy. Mają szansę na multipleks?

Przy dwóch starających się o koncesję na cyfrowy program religijno-społeczny, TV Trwam ma 50 procent szans - ocenia Jan Dworak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
Jan Dworak, prezes KRRiT

Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podkreślił w radiowej Trójce, że TV Trwam musi spełnić warunki konkursu na miejsce w multipleksie. Jan Dworak zapewnił, że proces przyznawania koncesji na telewizję cyfrową zakończy się w ciągu najbliższych tygodni.

- _ Myślę, że to będzie przełom czerwca i lipca. Precyzyjny termin jest trudny do ustalenia, bo to jest kilka programów, bo jest kilkunastu aplikujących, a każdy z nich składa wiele tomów dokumentów _ - tłumaczył prezes Dworak.

Wczoraj na Placu Zamkowym w Warszawie kilka tysięcy osób uczestniczyło w manifestacji poparcia dla Telewizji Trwam i w obronie wartości chrześcijańskich w życiu publicznym.

Fundacja Lux Veritatis, nadawca Telewizji Trwam, była jednym z kilkunastu ubiegających się o cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła, dwa lata temu jej wniosek argumentując, że sytuacja finansowa fundacji nie jest stabilna.

Fundacja z kolei odpowiada, że przedstawiła wyjaśnienia w tej sprawie i powinny one rozwiać wątpliwości. Teraz trwa kolejny konkurs na cztery miejsca na multipleksie cyfrowym. Bierze w nim udział także Fundacja Lux Veritatis.

Czytaj więcej w Money.pl
KRRiT chce działać "bez ideologicznej presji" KRRiT liczy, że odpowiednie instytucje zapewnią ochronę przebiegu konkursu na nadawanie na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej tak, aby mogła działać zgodnie z prawem.
"Obudźcie się Polacy". Co dalej z TV Trwam? Pod takim hasłem na placu Zamkowym w Warszawie trwa manifestacja w obronie Telewizji Trwam i wartości katolickich w życiu publicznym.
Dworak spowiada się w Senacie. TVP... Coraz większa ściągalność abonamentu i refleksja, co zrobić w warunkach kurczącego się rynku reklamy - to główne wątki jego wystąpienia.
Tagi: tv trwam, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz