Notowania

prokurator generalny
13.11.2012 12:42

Tusk zdecyduje o losie Seremeta jeszcze w listopadzie

Według uzyskanych nieoficjalnie informacji Premier Donald Tusk oczekuje jeszcze na dodatkowe wyjaśnienia dotyczące nadzoru nad parabankami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Decyzja premiera Donalda Tuska w sprawie sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta za 2011 rok zapadnie jeszcze w listopadzie - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych wśród osób związanych z kancelarią premiera.

Zgodnie z przepisami premier przyjmuje albo odrzuca sprawozdanie Prokuratora Generalnego _ mając na względzie realizację zadań przez Prokuratora Generalnego w zakresie strzeżenia praworządności oraz czuwania nad ściganiem przestępstw _. W przypadku odrzucenia sprawozdania premier może wystąpić do Sejmu z wnioskiem o odwołanie Prokuratora Generalnego przed upływem kadencji. Według uzyskanych nieoficjalnie informacji Premier Donald Tusk oczekuje jeszcze na dodatkowe wyjaśnienia dotyczące nadzoru nad parabankami.

W połowie września rzecznik rządu Paweł Graś, pytany, czy i kiedy premier przyjmie sprawozdanie Seremeta, odpowiadał: _ Analiza tego sprawozdania ciągle trwa. (...)Premier zwrócił się do pana prokuratora z prośbą o przygotowanie szczegółowej informacji o działaniach prokuratury wobec zjawiska parabanków i podobnych do Amber Gold instytucji. Pan prokurator Seremet zobowiązał się, że taka informacja zostanie panu premierowi przedstawiona. Może ten raport będzie jakimś argumentem na rzecz podpisania bądź nie tego sprawozdania _.

Dwa lata temu - 31 marca - weszła w życie zmiana zakładająca rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Jednocześnie zlikwidowana została Prokuratura Krajowa i powołano Prokuraturę Generalną. Przekazane sprawozdanie jest drugim złożonym szefowi rządu przez Seremeta.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważny raport prokuratury dla premiera O informacje na temat postępowań w kwestiach gospodarczych, odnoszących się m.in. do parabanków, premier zwrócił się do prokuratora generalnego latem.
Będzie raport prokuratury o prabankach Zobacz, które prokuratury prowadziły najwięcej śledztw w sprawie parabanków.
Premier odwołuje rząd. Jedzie bronić funduszy Zwołane na wtorek posiedzenie Rady Ministrów nie odbędzie się - poinformowała kancelaria premiera.
Tagi: prokurator generalny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz