Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk spotykał się z sędzią Milewskim?

0
Podziel się:

Do spotkań premiera z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku miało dojść na stadionie piłkarskim.

Tusk spotykał się z sędzią Milewskim?
(Reporter Poland)

PiS twierdzi, że premier Donald Tusk spotykał się z byłym prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku, Ryszardem Milewskim. Do spotkań miało dojść na meczach klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk.

Przewodniczący klubu poselskiego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak powiedział na konferencji prasowej, że premier przywitał się z Milewskim, który miał też rozmawiać z innymi politykami Platformy Obywatelskiej. Na konferencji pokazano zdjęcia wykonane na meczu.

Zdaniem Błaszczaka, kontakty Milewskiego z Tuskiem tłumaczą, dlaczego sędzia Milewski rozmawiał przez telefon z osobą, podającą się za pracownika Kancelarii Premiera. Poseł PiS dodał, że premier powinien wyjaśnić tę sprawę pod przysięgą, przed sejmową komisją śledczą. Dlatego PiS ponowiło wniosek o powołanie takiej komisji.

6 września do sędziego Milewskiego zadzwoniła osoba przedstawiająca się jako asystent szefa Kancelarii Premiera. Milewski miał prosić o instrukcje, czy przyspieszać posiedzenie sądu w sprawie zażalenia na aresztowanie Marcina P. Miał też umówić się na spotkanie z premierem. Rozmowa była prowokacją dziennikarską. 27 września minister sprawiedliwości Jarosław Gowin odwołał Milewskiego ze stanowiska.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest decyzja w sprawie sędziego Milewskiego Głowy prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku domagał się minister sprawiedliwości. Poszło o Amber Gold.
Premier interweniuje w sprawie afery w gdańskim sądzie Zdaniem Donalda Tuska wypowiedzi sędziego są nie do zaakceptowania.
"To pokazało, że Platforma rządzi sądami" Sędzia ustalał z osobą przedstawiającą się jako urzędnik kancelarii premiera, termin rozprawy szefa Amber Gold.
KOMENTARZE
(0)